2020 July 7   ,   ١٧ ذو القعدة ١٤٤١   ,    سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۲۶۴۹۱ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
وزیر اقتصاد تاکید کرد: دشمن در پی مسدود کردن راه های ورود منابع مالی به کشور

دکتر فرهاد دژپسند در دیدار با فرماندهان و روسای هیات های اندیشه ورزی مرکز بسیج وزارت اقتصاد، با بیان اینکه بسیج وزارت اقتصاد در حال حاضر سخت ترین کار را بر عهده دارد، وظیفه امروز بسیج را پیدا کردن راهکارهای دور زدن تحریم ها عنوان کرد

دکتر فرهاد دژپسند در دیدار با فرماندهان و روسای هیات های اندیشه ورزی مرکز بسیج وزارت اقتصاد، با بیان اینکه بسیج وزارت اقتصاد در حال حاضر سخت ترین کار را بر عهده دارد، وظیفه امروز بسیج را پیدا کردن راهکارهای دور زدن تحریم ها عنوان کرد.
 
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، وزیر اقتصاد با بیان این مطلب گفت: کمک به دولت مستقر، کمک به کلیت نظام است و پیدا کردن راهکارهای حل مشکلات کنونی کشور، عین اخلاص و ایثار محسوب می شود.
 
وزیر اقتصاد امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظایف ذاتی بسیج خواند و گفت، تعبیر این فریضه، امروز به این شکل است که تمام چیزهایی که موجب دوام و بقای نظام می شود را ترویج و هر چه را به آن لطمه میزند، نهی کنیم.
 
دژپسند در ادامه با اشاره به تکالیف بسیج وزارت اقتصاد در برابر تحریم، اظهار داشت: دشمن به شکلی هدفمند، در پی مسدود کردن راه های ورود منابع مالی به کشور است و بسیج باید همه توان خود را برای یافتن راه های دور زدن تحریم ها و ورود منابع مالی به کشور بکار گیرد.
 
وی گفت: در شرایط امروز که مورد تحریم های ناجوانمردانه آمریکا قرار گرفته ایم، بسیج وزارت اقتصاد می تواند با هدف گذاری، برنامه ریزی و تلاش مضاعف در خصوص موضوعاتی چون، ورود ارز به کشور، ایجاد کانال مبادلات مالی، تامین منابع جدید مالی غیر از بانک ها و صندوق توسعه ملی و وضع بیمه های جدید برای حمایت از فعالان اقتصادی در برابر آسیب های احتمالی ناشی از تحریم، فعالیت کند.
 
بنا بر این گزارش، وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود، تواضع و فروتنی، دوری از مظاهر دنیا پرستی، عدم قدرت طلبی و دلبستگی به القاب را از ویژگی های بسیجی واقعی دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس، ایستادگی، اعتقاد، اخلاص و گذشت بسیجیان، موجبات جهش رزمندگان اسلام را در برابر دشمن فراهم کرد.
 
دژپسند با بیان اینکه، تبلور این ویژگی ها در شایسته گزینی محقق می شود، گفت: شایسته گزینی در جبهه بطور خودکار شکل گرفته بود و شایستگان، مسئولیت ها را به عهده گرفته و شهید باقری با آن نبوغ و استعداد بالا، نمونه مثال زدنی یک فرمانده شایسته بود.
 
وی با بیان اینکه حد فاصل سال های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴ یعنی سالهای اوج جنگ تحمیلی، نرخ رشد تورم، کاهنده و در برخی سنوات، حتی نرخ رشد اقتصادی دو رقمی داشتیم، افزود: این دستآوردها بخاطر حاکمیت روحیه بسیجی و سیاست های دولت وقت در مقابله با فرهنگ مصرف گرایی بود.
 
گفتنی است، در ابتدای این جلسه، علیرضا زمانی فرمانده مرکز بسیج وزارت اقتصاد با معرفی ساختار مرکز بسیج و هسته های اندیشه ورزی آن، آمادگی بسیج را بعنوان بازوی توانمند مسئولان ارشد وزارتخانه برای ایفای مطلوب وظایف تخصصی دستگاه اعلام داشت.
 
در ادامه، چند تن از روسای کمیته های بانکی، بیمه، بهبود فضای کسب و کار و . . . هیئت های اندیشه ورزی بسیج، گزارش مختصری از فعالیت های خود را برای استحضار وزیر اقتصاد، ارائه دادند.
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ورود منابع مالی     |     لغو تحریم ها     |     تامین مالی     |     اقتصاد ایران     |     تحریم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
18.206.238.176
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: