2019 July 21   ,   ١٩ ذو القعدة ١٤٤٠   ,    یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۴۹۲ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷

معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی اطلاعیه ای از تامین وجوه مورد نیاز برای تسویه اوراق اجاره و اوراق مرابحه در هجدهم بهمن ماه خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، در این اطلاعیه می خوانیم، در راستای ارتقای اعتماد عمومی نسبت به اوراق بهادار اسلامی و ایفای تعهدات دولت در این حوزه، به اطلاع می رساند با عنایت به  سر رسید سود اوراق اجاره با نماد های اجاد 21 الی 27 و اجاد 3 و اوراق مرابحه با نمادهای سلامت 1 الی 5 در تاریخ 18 بهمن ماه سالجاری، وجوه مورد نیاز برای تسویه اوراق مذکور توسط خزانه داری کل کشور تامین و اقدامات لازم برای تسویه به موقع اوراق یاد شده معمول شده است.
 
گفتنی است، اوراق مذکور، از اقسام اوراق بهادار اسلامی است که در چارچوب ظرفیت های قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 کل کشور منتشر شد

اهم اقدامات بیمه آسیا در دهه مبارک فجر

افتتاح مجتمع تخصصی بیمه های زندگی،راه اندازی مجتمع تخصصی پرداخت خسارت خودرو های سنگین،برگزاری سومین جشنواره بیمه های زندگی و ارائه تخفیف های ویژه ،اهم اقدامات بیمه آسیا در ایام ا... دهه فجر است.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از بیمه‌ آسیا، مسعود بادین، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه ‌آسیا باتبریک ایام ا... دهه مبارک فجر و  تأکید بر توسعه و فراگیری بیمه‌ های زندگی در کشور ، گفت: بیمه ‌آسیا با هدف ارائه بیمه های زندگی به صور ت ویژه و افزایش سهم بیمه‌ های زندگی در سبد بیمه ای هموطنان ، همزمان با گرامیداشت ایام‌ ا... دهه فجر ، مجتمع تخصصی بیمه‌ های زندگی را افتتاح می کند.

مدیرعامل بیمه ‌آسیا  با اشاره به لزوم ارائه خدمات تخصصی به بیمه‌ گذاران گفت: مجتمع تخصصی پرداخت خسارت خودروهای سنگین بیمه آسیا در تهران همزمان با آغاز دهه مبارک فجر  راه اندازی شده و بیمه‌ گذاران این خودرو ها می توانند برای دریافت خسارت‌ های خود به این مجتمع تخصصی مراجعه کنند.

نایب رئیس هیات مدیره بیمه آسیا  برگزاری سومین دوره جشنواره فروش بیمه های جامع عمر و پس انداز و جامع مهر آسیا را در جهت توسعه فرهنگ بیمه های زندگی در کشور دانست و اظهار داشت: سومین جشنواره فروش بیمه های جامع عمر و پس انداز و جامع مهر آسیا بیمه آسیا از 12 بهمن ماه سال 1397 و همزمان با سالگرد ورود حضرت امام خمینی (ره)  به ایران تا 12 فروردین ماه سال 1398 همزمان با روز جمهوری اسلامی در سراسر کشور برگزار می شود.

مسعود بادین با اشاره به اهدای جوایز ارزنده به خریداران بیمه های عمروپس انداز در طول برگزاری جشنواره (12 بهمن 1397 تا 12 فروردین 1398 ) گفت : هم چنین تسهیلات ویژه ای در بیمه های عمر و پس انداز،درمان،اتومبیل ،آتش سوزی ،عمر و حوادث و مسئولیت در طول جشنواره به خریداران بیمه های عمر و پس انداز ارائه می شود.

مدیر عامل بیمه آسیا با تصریح ارائه تسهیلات ویژه در بیمه های بدنه اتومبیل و آتش سوزی در ایام ا... دهه فجر ،بیان داشت:هموطنان عزیز می توانند در این ایام مبارک بیمه های بدنه اتومبیل را  تا 65درصد و بیمه های آتش سوزی منازل مسکونی را  تا 80درصد تخفیف خریداری کنند.

حفظ اشتغال در قراردادهای واگذاری شرکتها لحاظ می شود

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تحلیل واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی گفت: به موجب ماده (16) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی، تعهدی در قراردادهای واگذاری مبنی بر اینکه مدیران شرکت واگذار شده حق ندارند تا پنچ سال پس از واگذاری، مجموع تعداد کارکنان شرکت را کاهش دهند، گنجانده می‌شود.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از سازمان خصوصی سازی، مهنوش مفتوح گفت: سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی مبنی بر فراهم کردن بستر حضور بخش غیردولتی در فعالیت‌های اقتصادی موضوع اصل (44)، در سال 1384 توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردید.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تحلیل واگذاری‌ها، سازمان خصوصی‌سازی افزود: بند "ج" این سیاستها یا بند مرتبط با واگذاری فعالیت‌های اقتصادی موضوع اصل (44) به بخش غیردولتی، در سال 1385 ابلاغ شد. نهایتاً قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی در سال 1387 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که متعاقباً مقررات اجرائی این قانون تدوین و تصویب شد.

وی ادامه داد: در واقع قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی و مقررات مرتبط با آن جامع‌ترین و کامل ترین احکام مرتبط با خصوصی‌سازی و همچنین فراهم آورنده بستر حضور بخش غیردولتی در فعالیت‌های اقتصادی کشور می‌باشد.

به گفته مفتوح، به موجب ماده (16) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی، تعهدی در قراردادهای واگذاری مبنی بر اینکه مدیران شرکت واگذار شده حق ندارند تا پنچ سال پس از واگذاری، مجموع تعداد کارکنان شرکت را کاهش دهند، گنجانده می‌شود. این شرط به عنوان تعهد خریدار در قرارداد واگذاری گنجانده می شود و با حساسیت بسیار توسط سازمان خصوصی‌سازی مورد نظارت قرار می‌گیرد؛ البته این شرط به مفهوم این نیست که خریدار حق کاهش هیچ نیرویی را ندارد، بلکه به این مفهوم است که خریدار باید معادل نیروهای کسر شده، نیروهای جایگزین استخدام نماید.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تحلیل واگذاری‌ها، سازمان خصوصی‌سازی افزود: به موازات این حکم قانون، سیاست‌های تشویقی نیز جهت حفظ یا افزایش نیروی کار در شرکت واگذار شده؛ و یا افزایش کارائی، بهره‌وری و سرمایه‌گذاری آن وجود دارد که تاکنون برای شرکتهای متعددی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله تشویق های ارائه شده در این زمینه می تواند شامل تخفیف در اصل قیمت معامله، کاهش سود فروش اقساطی و یا طولانی شدن دوره بازپرداخت اقساط، باشد.

وی اذعان داشت: دولت می‌بایستی به موازات انجام واگذاری‌ها در یک فضای رقابتی، با ایجاد نهادهای رگولاتوری فرآیند نظارت و هدایت خود را درخصوص فعالیت واگذار شده حفظ نماید، حال آنکه در اکثر مواقع شاهد عدم تشکیل این نهادها توسط دستگاه‌های ذیربط در بخش دولتی هستیم. علاوه بر این معمولاً یکی از مواردی که مشکلات بزرگی را برای خریداران شرکت واگذار شده ایجاد می‌نماید، حذف حمایت دولت از شرکت بلافاصله بعد از واگذاری می‌باشد؛ به عنوان مثال در شرایطی که تنها خریدار و مصرف کننده محصولات تولیدی یک شرکت واگذار شده، شرکتهای دولتی می‌باشند، بلافاصله بعد از واگذاری با قطع فرآیند خرید محصولات و تولیدات شرکت واگذار شده، مشکلات بی‌شماری را برای آن به وجود می‌آورند، که این موضوع چارچوب حمایتی و محدود دولت از شرکت واگذار شده برای یک بازه زمانی مشخص پس از واگذاری، را می‌طلبد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اخبار اقتصادی     |     شادا     |     وزارت اقتصاد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا»
بازدارندگی مالیات برای فعالیت های «اختلال زا» وزیر اقتصاد از مالیات بر فعالیت های اختلال زا خبر داده است اما باید این نوع مالیات حالت بازدارندگی برای این فعالیت ها داشته باشد نه این که صرفا منبع درآمدی برای دولت شود
یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
54.211.135.32
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
راهکارهای تامین مالی صادرات صنعتی و معدنی
اگزیم نیوز در آستانه روز صنعت و معدن بررسی کرد راهکارهای تامین مالی صادرات صنعتی و معدنی صادرات در حوزه صنعت و معدن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اقتصاد ایران به خصوص در حوزه صادرات مواد اولیه و معدنی ظرفیت های بالایی دارد بنابراین ضرورت دارد شیوه های تامین مالی در این حوزه بیشتر ...
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: