2019 April 19   ,   ١٤ شعبان ١٤٤٠   ,    جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۴۹۸ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
عضو کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد انتشار اسناد خزانه و اوراق در سال ۹۸ مطابق با قانون برنامه توسعه

قوامی اعلام کرد در لایحه بودجه سال آینده مطابق سقفی که احکام قانون برنامه ششم توسعه مجاز کرده است اسناد خزانه و اوراق مشارکت منتشر می شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس می گوید در لایحه بودجه سال آینده مطابق سقفی که احکام قانون برنامه ششم توسعه مجاز کرده است اسناد خزانه و اوراق مشارکت منتشر می شود.

 

هادی قوامی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به انتقاداتی که در خصوص میزان انتشار اوراق مشارکت و اسناد خزانه در بودجه سال آینده وجود دارد، گفت: میزان اوراق و اسناد خزانه در قانون برنامه ششم توسعه کل کشور مشخص است بنابراین قانون برنامه به ما اجازه می دهد هر سال چه میزان اوراق و اسناد منتشر شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: با توجه به قانون برنامه ششم توسعه، مجلس و دولت نمی توانند بیش از سقف دیده شده در این قانون، اسناد خزانه در سنوات منتشر کنند، سقفی که در بودجه سال 98 برای انتشار اوراق و اسناد خزانه در نظر گرفته شده برابر با مجوزی است که قانون برنامه برای سال سوم لحاظ کرده است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به رسید اسنادخزانه و اوراق سال های گذشته بیان داشت: دولت برای اسناد و اوراق سر رسید شده در سال 98 اعتبارات لازم را در نظر گرفته است و جای نگرانی دراین زمینه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در لایحه بودجه سال98 بالغ بر 25 هزار میلیارد تومان اوراق در نظر گرفته شده است که 7 هزار میلیارد تومان سود برای آن پیش بینی شد با این حساب سال آینده میزان انتشار اسناد خزانه و اوراق مشارکت حدود 32 هزار میلیارد تومان می شود.

سقفی که در بودجه سال 98 برای انتشار اوراق و اسناد خزانه در نظر گرفته شده برابر با مجوزی است که قانون برنامه برای سال سوم لحاظ کرده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات با اشاره به اینکه انتشار اوراق را آینده فروشی می دانند، توضیح داد: برای اداره کشور چاره ای نداریم که با پول دو سال آینده کارهای عمرانی را پیش ببریم، اگر چنین کاری صورت نگیرد کارهای عمرانی و توسعه کشور روی زمین می ماند.

این نماینده مجلس گفت: گاهی با دو گزینه بد و بدتر روبه رو هستیم ومجلس و دولت برای رشد و توسعه کشور گزینه بد یعنی انتشار اوراق مشارکت را انتخاب کرده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بودجه ۹۸     |     اسناد خزانه     |     اوراق مشارکت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
از پیش بینی قیمت گذاری خودرو تا کمبود تقاضا در سال ۹۸
از پیش بینی قیمت گذاری خودرو تا کمبود تقاضا در سال ۹۸ بازار خودرو در سال جدید با این چالش روبرو است که آیا باید منتظر جهش دوباره قیمت ها باشد و نکته مهمتر اینکه کشش بازار برای جهش احتمالی قیمت ها چقدر خواهد بود؟
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
3.95.63.218
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
پیش بینی سه گانه تورم، بیکاری و رشد اقتصادی در سال ۹۸ با دو سناریو
اگزیم نیوز بررسی می کند پیش بینی سه گانه تورم، بیکاری و رشد اقتصادی در سال ۹۸ با دو سناریو برای سال ۹۸ در حوزه نفت بخشی از مشتریان نفتی تضمین شده هستند، راهبردگسترش بازارهای صادراتی در ۱۶ کشور همسایه که عراق شاخص ترین آنهاست در دستورکار قرار گرفته ضمن اینکه حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی و پرهیز ...
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: