2019 July 23   ,   ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۵۲۴ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
مشاور کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی: نوسانات نرخ ارز از چالش های اساسی تنظیم بازار است

سید مصطفوی گفت: با نگاهی به تاریخ تنظیم بازار شاهد این هستیم که مشکلات مربوط به این بخش معمولا در دوره دوم ریاست جمهوری با نوسانات نرخ ارز آغاز می شود

سید مصطفوی گفت: با نگاهی به تاریخ تنظیم بازار شاهد این هستیم که مشکلات مربوط به این بخش معمولا در دوره دوم ریاست جمهوری با نوسانات نرخ ارز آغاز می شود.

به گزارش اگزیم نیوز مصطفی سید مصطفوی، مشاور کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی در خصوص بایدهای نظام تنظیم و توزیع کالاهای اساسی، اظهار کرد: کالاهایی که در سبد مصرفی خانوار از اهمیت بیشتری برخوردار است به عنوان اقلام اساسی محسوب می کنیم.

وی افزود: وزارت صمت به نمایندگی از طرف دولت مسئولیت تامین و توزیع این کالاهای اساسی را به عهده دارد و همچنین وزارت جهاد کشاورزی در بخش تنظیم بازار محصولات دامی و کشاورزی با وزارت صمت همکاری می کند.

این نماینده صنعت مرغداری ادامه داد: با نگاهی به تاریخ تنظیم بازار در دولت های مختلف شاهد این هستیم که مشکلات مربوط به این بخش معمولا در دوره دوم ریاست جمهوری آغاز می شود چراکه از گذشته تا به امروز در این دوره کشور با تغییر نرخ ارز مواجه شده است.

سید مصطفوی بیان کرد: تفاوت در ارز یارانه و ارز بازار آزاد موجب شکل گیری بخشی از مشکلات تهیه، تامین و توزیع می شود و علی رغم اینکه این تجربه در طول ۳۰ سال گذشته وجود داشته اما تغییری در رویه تفکر دولت ها برای تنظیم بازار به نفع مردم را شاهد نبوده ایم.

مشاور کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گفت: در برنامه های توسعه پنج ساله و در طول پنج ساله ششم باید ۲۶ کیلو مرغ و ۱۲ کیلو تخم مرغ به صورت سرانه در کشور مصرف کنیم، لذا برای اجرای این برنامه نیاز به مواد اولیه داریم که میزان آن نیز مشخص است اما متاسفانه وجود مشکلات موجب برهم خوردگی این توازن شده است.

وی توضیح داد: به دلیل کاهش ارزش پول ملی، کشور ما بازار ارزان قیمتی برای کشورهای همسایه شده است و تمامی نیازهایشان را از کشور ما تامین می کنند اگرچه دولت در مقابل این مسئله واکنش نشان داده اما این جریان همچنان ادامه دارد و قاچاق کالا نیز افزایش یافته است.

سید مصطفوی تصریح کرد: در شرایط موجود باید ارز ۴۲۰۰ تومانی با نظارت بسیار دقیق و سالم به کالاهای اساسی و واردات نهاده های تولید تعلق بگیرد تا مشکلات موجود و افزیش قیمت در اقلام اساسی را شاهد نباشیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بازار محصولات کشاورزی     |     سیستم نظارتی     |     تنظیم بازار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران اگر آمریکا به ایران حمله نظامی کند فاجعه ای تمام عیار برای دنیا رقم می خورد و این فاجعه اقتصادی از زوایای مختلف قابل بررسی است
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
54.211.135.32
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا
اگزیم نیوز بررسی کرد ۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا اگزیم نیوز در این گزارش به معرفی خدمات مالی ۲۰ بانک معتبر دنیا می پردازد که فعالیت های خود را بر بستر دیجیتال ارایه می کنند
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: