2019 July 23   ,   ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۵۲۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات مطرح کرد:/ ویژه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تضمین رشد صادرات کشور با تامین مالی و بیمه ای

مریم خورشیدی- آرش شهرآئینی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خصوص روند تعامل بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات ایران، تامین مالی و بیمه را دو بال قدرتمند برای صعود صادرات کشور معرفی کرد و گفت: بسترسازی و امنیت دستاوردی است که همکاری این دو نهاد حمایتی برای صادرات کشور به ارمغان می آورد.

شهرآیینی اظهار داشت: بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات از اوایل دهه هفتاد و آغاز فعالیت خود، توانسته اند تا حد زیادی نقشی که به آنها در مسیر حمایت از صادرات محول شده بود را به خوبی ایفا کنند.

وی افزود: این دست موسسات در سراسر دنیا چه نام اگزیم بانک بصورت مشترک و چه بصورت دو نهاد مجزا از جمله در کشورهای آسیای جنوب شرقی و ایران، بصورت کاملا تخصصی فعالین اقتصادی را حمایت می کنند.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت اذعان داشت: هماهنگی و همراستایی این دو نهاد در کنار یکدیگر منجر به رشدقابل توجه صادرات طی مدت فعالیت آنهاست؛ از اوایل دهه هفتاد تا امروز صادرات غیر نفتی ایران بیش از بیست برابر رشد را تجربه کرده  و از رقمی کمتر از ۲ میلیارد دلار به حدود ۵۰ میلیارد دلار در سال رسیده است.

وی بخش زیادی از این رشد را مرهون حمایت بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات ایران دانست و گفت: در شرایط حال حاضر با افزایش ریسک ها در داخل و پیرامون کشور، از بعد داخلی با رکود و از بعد بین المللی با جنگ اقتصادی مواجهیم و شرایط ایجاب می کند فراتر از کارکرد معمول از دو نهاد را شاهد باشیم.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویژه، لازم است این دو نهاد نقش ضربه گیر را برای تجارت خارجی کشور ایفا کنند.
به گفته شهرآئینی، صندوق از بعد پذیرش ریسک ها، این آمادگی دارد که ضربه گیر تجارت باشد و صادرکننده را حمایت کند؛ در شرایط ریسک عموما فعالین اقتصادی میل به کاهش فعالیت دارند و در این میان بانک توسعه صادرات و صندوق باید رویکردی متفاوت داشته باشند و با پرهیز از محافظه کاری و برخورداری از روحیه ریسک پذیری، بخشی از خلا بوجود آمده در این شرایط را پر کنند.

وی بیان داشت: در شرایط تحریم بانک ها عموما خود را در شرایط امن قرار می دهند و تامین مالی را به حداقل می رسانند و از طرفی بیمه های تجاری متاثر از ریسک های موجود عقب نشینی می کنند در حالیکه بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت آمادگی دارند خلا تامین مالی و بیمه ای را برای فعالان اقتصادی پر کنند.

آرش شهرآئینی تصریح کرد: صندوق ضمانت صادرات و مدیرعامل بانک توسعه صادرات از بعد سیاستگذاری رویکردی هماهنگ و همسو دارند و در کنار یکدیگر به صادرات کشور خدمات ارائه می کنند.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات گفت: این صندوق از ابتدای تاسیس تا کنون ۱۶ میلیارد دلار از صادرات غیر نفتی را تحت پوشش قرار داده و در همین محدوده زمانی بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار خسارت پرداخت کرده که البته بیش از نیمی از آن بازیافت و ریکاوری شده است؛ لازم به ذکر است محدودیتی به لحاظ قوانین و مقررات برای ریسک پذیری صندوق وجود ندارد و آمادگی کامل برای پذیرش همه درخواست ها داریم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پوشش بیمه ای صادرات     |     بیمه     |     صندوق ضمانت     |     آرش شهرآیینی     |     صادرات غیرنفتی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران اگر آمریکا به ایران حمله نظامی کند فاجعه ای تمام عیار برای دنیا رقم می خورد و این فاجعه اقتصادی از زوایای مختلف قابل بررسی است
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
54.211.135.32
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا
اگزیم نیوز بررسی کرد ۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا اگزیم نیوز در این گزارش به معرفی خدمات مالی ۲۰ بانک معتبر دنیا می پردازد که فعالیت های خود را بر بستر دیجیتال ارایه می کنند
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: