2019 September 17   ,   ١٨ المحرّم ١٤٤١   ,    سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۵۵۸ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
دبیرکل کانون صرافان ایرانیان: کارگروه مشترک صرافان ایرانی با کشورهای همسایه تشکیل می شود

کارگروه های مشترک صرافان ایرانی با همسایگان زیر نظر بانک مرکزی و با همکاری وزارت اموراقتصادی و دارایی و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی فعالیت می کنند

دبیرکل کانون صرافان ایرانیان از تشکیل کارگروه های مشترک صرافان ایرانی با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: این کارگروه ها زیر نظر بانک مرکزی و با همکاری وزارت اموراقتصادی و دارایی و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی فعالیت می کنند.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از تارنمای کانون صرافان، رضا ترکاشوند افزود: کارگروه مشترک صرافان ایرانی با صرافان افغان از نخستین کارگروه هاست.

این مسوول گفت: تا پیش از این، ارتباط صرافان ایرانی با صرافان کشورهای همسایه به طور غیررسمی، شخصی و در پوشش قانون تجارت بود و این تعاملات جنبه رسمی نداشت.

«اکنون با ایجاد این کارگروه ها سیستمی رسمی هر 2 کشور، ناظر و پشتیبان این قراردادها خواهد بود و صرافان می توانند مشکلات مالی و ارزی خود را از طریق کارگروه ها در کشور مقصد دنبال کنند».

دبیرکل کانون صرافان توسعه تفاهم بین صرافی کشورهای همسایه با ایران را به معنای توسعه مناسبات مالی صرافی های کشور دانست و گفت: از همه صرافان عضو کانون، بویژه آنان که با همسایگان تجربه مناسبات مالی داشته اند دعوت می شود در این کارگروه ها حضور موثر داشته باشند.
سلیمانیه، هرات و دوبی با توجه به تحریم های دلاری آمریکا و حذف ایران از چرخه مبادلات دلاری (یوترن) سه مرکز اصلی تامین ارزهای عمده بازار ایران به شمار می رود.

ترکاشوند درباره کدهای کارگزاری بازار متشکل ارزی گفت: امیدوارم این کدها تا قبل از رسیدن سال جدید به نمایندگان صرافی ها داده شود.

دبیرکل کانون صرافان افزود: مستندات درخواست شده بانک مرکزی، ارسال شده است و منتظریم بانک مرکزی و شرکت فرابورس، زمان و نحوه اعزام همکاران برای آموزش بازار متشکل ارزی را اعلام کنند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کانون صرافان     |     کارگروه     |     صرافی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
تناقض نقدینگی و تولید در اقتصاد ایران
تناقض نقدینگی و تولید در اقتصاد ایران رشد اقتصادی منفی است و رشد نقدینگی ۲۳ درصد. بنگاه های تولیدی از نبود منابع گلایه دارند و نقدینگی به به نزدیک دو هزار تریلوین تومان رسیده است. این تناقض ها چگونه قابل رفع هستند؟
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
34.237.76.91
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
 واردات سنگ آهن در کمین زنجیره‌ی تولید
وزیر اسبق بازرگانی در گفت‌وگو با "اگزیم نیوز" عنوان کرد: واردات سنگ آهن در کمین زنجیره‌ی تولید یحیی آل اسحاق معتقد است وضع تعرفه ۲۵ درصدی بر صادرات سنگ آهن تهدید بزرگی برای زنجیره تولید این محصول است و تنها تشکیل شورای سیاستگذاری و دخالت دادن نظرات عموم سرمایه‌گذران در زنجیره تولید آهن، می ...
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: