2019 June 18   ,   ١٥ شوّال ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۶۶۲۵ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷
OECD اعلام کرد: افزایش بدهی شرکت‌ها، ریسکی برای اقتصاد جهانی

سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) اعلام کرده اقتصاد جهانی با ریسک فزاینده افزایش سطوح بدهی شرکت‌ها مواجه است و شرکت‌ها در سراسر دنیا طی سه سال آینده باید ۴ تریلیون دلار بدهی پرداخت کنند یا تامین مالی مجدد انجام دهند

سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) اعلام کرده اقتصاد جهانی با ریسک فزاینده افزایش سطوح بدهی شرکت‌ها مواجه است و شرکت‌ها در سراسر دنیا طی سه سال آینده باید 4 تریلیون دلار بدهی پرداخت کنند یا تامین مالی مجدد انجام دهند.

زنگ خطر افزایش سطح بدهی‌ها از یک دهه پیش و از زمان بحران مالی به صدا درآمده و OECD دریافته که استقراض شرکت‌ها در سطح جهان تا پایان سال گذشته به 13 تریلیون دلار رسیده که دو برابر سطح قبل از بحران 2008 است.

در گزارش OECD عنوان شده که تقریبا معادل کل ترازنامه فدرال رزرو آمریکا که حدود 4 تریلیون دلار می‌شود، باید در سال‌های آینده بازپرداخت یا تامین مالی مجدد شود. این در حالی است که کاهش رشد اقتصادی در نتیجه تنش‌های تجاری و کند شدن توسعه اقتصادی چین، تسویه بدهی‌ها را پیچیده‌تر می‌کند، چون توانایی شرکت‌ها برای درآمدزایی و بازپرداخت وام‌هایی که دریافت کرده‌اند، کم می‌شود.

سرمایه‌گذاران بازارهای مالی نگرانند بالا رفتن سطح بدهی در آمریکا به یک رکود تمام عیار برای بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا منجر شود. بالا بودن سطح بدهی در چند کشور دیگر هم بازارهای مالی را در ماه‌های اخیر دچار نوسان کرده است.

طبق اعلام واحد تحقیقات نشریه اکونومیست، احتمال فروپاشی بازار اوراق قرضه آمریکا، بعد از مناقشه تجاری آمریکا-چین، دومین ریسک بزرگ برای اقتصاد جهانی است. صندوق بین‌المللی پول هم قبلا در مورد جمع شدن «ابرهای طوفانی» برای اقتصاد جهان هشدار داده بود که تنش‌های تجاری و سطوح بالای بدهی، به‌ویژه در چین را در بر می‌گیرند.

سطح استقراض شرکت‌ها در دهه گذشته در میان پایین‌ترین نرخ بهره‌ای که از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ تعیین شد، به سرعت بالا رفته است. بانک‌های مرکزی هزینه‌های استقراض را در پی بحران مالی 2008 پایین آوردند. پس از بحران، نرخ بهره به تدریج بالا رفت و ریسک ناتوانی شرکت‌ها در بازپرداخت وام‌ها را افزایش داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بدهی شرکت‌ها     |     OECD     |     فدرال رزرو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
سیستم مالیاتی در آمریکا چگونه است?
سیستم مالیاتی در آمریکا چگونه است? نگاهی به وضعیت مالیات در کشورهای توسعه یافته دنیا می تواند برای بهبود کارایی و تعیین خط و مشی سیاست گذاری در حوزه ارتقای سیستم مالیاتی در کشور جالب توجه باشد
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
54.85.162.213
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت
اگزیم نیوز مبانی علمی جایگزینی مالیات به جای نفت در بودجه را بررسی کرد (بخش اول) درآمدی بر جایگزینی نفت در بودجه دولت دولت باید جایگزین های دیگری بجای نفت در نظر بگیرد. اگزیم نیوز در روزهای پیش رو در گزارش های متعددی به بررسی جایگزین های مذکور می پردازد
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: