2019 August 26   ,   ٢٥ ذو الحجّة ١٤٤٠   ,    دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۱۱۵ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
معاون امور صنایع وزارت صنعت خبر داد ثبت توانمندی ها ونیازهای صنعتگران در سامانه نیاز

معاون امور صنایع مهمترین اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت را رونق تولید و توسعه ساخت داخل در واحدهای تولیدی کشور اعلام کرد و گفت: در آینده‌ای نزدیک سامانه نیاز در این وزارتخانه راه اندازی و نیازمندی ها وتوانمندی های صنعتی در این سامانه بارگذاری خواهد شد

معاون امور صنایع مهمترین اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت را رونق تولید و توسعه ساخت داخل در واحدهای تولیدی کشور اعلام کرد و گفت: در آینده‌ای نزدیک سامانه نیاز در این وزارتخانه راه اندازی و نیازمندی ها وتوانمندی های صنعتی در این سامانه بارگذاری خواهد شد.

به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی ضمن بازدید ازفرایند تولید مهمترین صنایع شهرستان گلپایگان و خوانسار درجریان نشست مشترک با برخی از صنعتگران استان اصفهان گفت: یکی از بهترین فرصت‌های بخش صنعت ومعدن در شرایط تحریم استفاده از توان داخلی است و وزارت صنعت ، معدن و تجارت برنامه‌های مدونی برای رفع موانع پیش روی تولید و کمک به واحدهای تولیدی در دستور کار قرار داده است تا بسترها برای کاهش وابستگی و تامین نیازمندی های کشور از طریق تولید ملی فراهم شود.

معاون امور صنایع با تاکید بر عزم وزارت صنعت، معدن وتجارت برای تحقق رونق تولید تصریح کرد: برپایی برگزاری نمایشگاه های توانمندی های صنعتی برای معرفی توانمندی‌های تولید داخلی در مناطق مختلف کشور از راهبردهای وزارت صنعت، معدن و تجارت است چرا که این اقدام باعث می شود هم تولیدات واحدهای صنعتی معرفی و هم نیازها اعلام می شود تا ایجاد انگیزه برای ساخت تولید داخل برای پژوهشگران، صنعتگران و کار‌آفرینان افزایش یابد و بتوانیم با این اقدام از خروج ارز پیشگیری کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا سامانه نیاز در آینده‌ای نزدیک راه اندازی و نیازمندی ها صنعتی در این سامانه بارگذاری می شود تا همه کسانی که توان ساخت این تولیدات را دارند بتواند با مراجعه به این سامانه توانمندی ها و پتانسیل خود را معرفی و اجرایی کنند.

سرمایه در گردش از الزامات رونق تولید و تأمین مواد اولیه

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنانش از جمله مشکلات برخی واحدهای تولیدی صنعتی را تامین مواد اولیه داخلی و خارجی، سرمایه در گردش و گاهی مشکلاتی با بعضی دستگاه ها مثل سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی ذکر کرد و گفت: در این زمینه با تشکیل کمیته تامین مواد اولیه در وزارتخانه و ذیل آن ستاد تسهیل در استان ها و تامین ارز مورد نیاز با همکاری بانک مرکزی در رفع این مشکلات تلاش می کنیم.

وی سرمایه در گردش را از الزامات رونق تولید و تأمین مواد اولیه و ایجاد ساز و کارهای مناسب برای تولید در حوزه صنعت دانست و افزود: نیازمندی‌های خود در حوزه واحدهای صنعتی را به بانک مرکزی اعلام کردیم و طی مکاتبات وزیرصنعت، معدن و تجارت، رئیس جمهور دستور مشخص برای همکاری بانک‌ها را ابلاغ کرد.

مقیمی با اشاره به اینکه برای تأمین مواد اولیه در خارج از کشور راهکار مقابله با تحریم‌ها را با همکاری تشکل‌های صنعتی شناسایی شدند، تصریح کرد: مدیریت در زمینه واردات نیز درحال پیگیری است و نیازمندی‌های حوزه تولید در زمینه مواد اولیه و قطعات و تجهیزات مورد نیاز در اولویت قرار گرفت تا تعرفه‌های خاص و مورد نیاز تولید و صادرات رعایت شود

مقیمی اذعان کرد: کمیته‌های مختلفی با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت از سوی سازمان توسعه تجارت در کشور برای صادرات تشکیل شده است که با توجه به ایجاد تغییرات در توسعه صادرات صنعت اقتصاد کشور را بیمه کنیم.

گفتنی است معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت در سفر یک روزه به استان اصفهان از ضمن بازدید از فرایند تولید مهمترین صنایع شهرستان های گلپایگان و خوانسار از نزدیک در جریان مشکلات صاحبان صنایع قرار گرفت و تصمیات لازم در راستای رفع این مشکلات با حضور مسئولان استانی اتخاذ شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سامانه نیاز     |     رونق تولید     |     تولید داخل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
اثر نوسانات یک ساله ارز بر تولید و مصرف
اثر نوسانات یک ساله ارز بر تولید و مصرف رشد شدید ارز و بازگشت قیمتی آن چه نتایجی را در حوزه های تولید و مصرف به همراه داشته است؟ اگزیم نیوز بررسی می کند
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
100.24.209.47
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مدل جديد صدور ضماتنامه براي كارفرمايان خارجي
مدير عامل صندوق ضمانت صادرات در گفت وگو با «اگزيم نيوز» تشريح كرد مدل جديد صدور ضماتنامه براي كارفرمايان خارجي افروز بهرامی اعلام کرد به منظور تضمین فعالیت صادرکنندگان ایرانی در کشورهای دیگر عم از صادرکنندگان کالا و خدمات فنی و مهندسی یک مدل تلفیقی از همکاری صندوق ضمانت و بانک ها ایجاد کرده ایم که در رفع ...
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: