2019 July 23   ,   ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠   ,    سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۲۳۸ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران تشریح کرد: رشد صادرات محصول هم افزایی دولت و بخش خصوصی

آمار صادراتی حاکی از رشد هشت درصدی صادرات در دوماهه اول سال ۹۸ و کاهش نه درصدی واردات در این محدوده زمانی است؛ جدا از اینکه آیا کاهش واردات مطلوب هست یا نه، کشور رشد ۲۷ درصدی صادرات در ادیبهشت ماه تجربه کرده است

آمار صادراتی حاکی از رشد هشت درصدی صادرات در دوماهه اول سال 98 و کاهش نه درصدی واردات در این محدوده زمانی است؛ جدا از اینکه آیا کاهش واردات مطلوب هست یا نه، کشور رشد 27 درصدی صادرات در ادیبهشت ماه تجربه کرده است.

محمد لاهوتی در خصوص دلیل رشد صادراتی دو ماهه اول سال جاری به خبرنگار اگزیم نیوز گفت: به دلیل عدم انتشار جزییات نمی توان تحلیل دقیقی از این جریان ارائه کرد اما به نظر می رسد رشد صادرات میعانات گازی، کاهش دستورالعمل های صادراتی شتابزده و تعامل بیشتر دولت با بخش خصوصی در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در ادامه افزود: علی رغم تشدید تحریم ها به دلیل توافقات و تعامل مثبتی که دولت با بخش خصوصی داشته، فعالان اقتصادی با آرامش خاطر بیشتری کار کرده اند.

وی به تاثیر عملکرد بانک مرکزی در رفع دغدغه های ارزی صادرکنندگان اشاره کرد و گفت: این موضوع در افزایش صادرات کشور بی تاثیر نبوده است.

لاهوتی بیان داشت: خدمات فنی و مهندسی نقطه قوت ماست که متاسفانه در یک دهه اخیر به آن بی توجهی شده و یکی از عمده ترین چالشها برای توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ضمانت نامه هاست.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گشایش دفاتر صندوق ضمانت در بازارهای هدف صادراتی را یکی از راههای کمک به توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی خواند و گفت: صندوق ضمانت ایران با همکاری بانک ها  و وزارت صمت عراق و سوریه می تواند شرایط را برای حضور صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی تسهیل کند.

محمد لاهوتی یادآور شد: مشوق های صادراتی نیز می تواند  به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در صادرات خدمات فنی و مهندسی دیده شود؛ از آنجاییکه ایران در این بخش، رقبای سرسختی در بازارهای منطقه دارد، می توان با پرداخت مشوق ها کار را برای صادرکنندگان این حوزه سهل تر کرد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران  در پاسخ به سوال خبرنگار اگزیم نیوز در مورد بازار متشکل ارزی گفت: اگر بازار متشکل ارزی بتواند حاشیه اسکناس را مدیریت و از این طریق دست دلالی کشورهای همسایه را قطع کند  در واقع با انجام قیمت گذاری در داخل کشوربه جای  قیمت گذاری در خارج از کشور می توان به نتیجه بخش بودن سیاست های کلان ارزی امیدوار بود.

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تجارت خارجی     |     تحریم     |     صادرات غیرنفتی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران
فاجعه اقتصادی در جهان؛ نتیجه حمله به ایران اگر آمریکا به ایران حمله نظامی کند فاجعه ای تمام عیار برای دنیا رقم می خورد و این فاجعه اقتصادی از زوایای مختلف قابل بررسی است
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
54.172.234.236
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا
اگزیم نیوز بررسی کرد ۲۰ بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال در دنیا اگزیم نیوز در این گزارش به معرفی خدمات مالی ۲۰ بانک معتبر دنیا می پردازد که فعالیت های خود را بر بستر دیجیتال ارایه می کنند
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: