2019 August 21   ,   ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠   ,    چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۲۷۲ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
مدیر کل دفتر ارزیابی کالای صادراتی سازمان استاندارد ایران تشریح کرد: سازو کار حمایت از صادرات مشتری محور

تقی تقی پور گفت: در شرایط حال حاضر کشور، استفاده از ظرفیت تولید و صادرات کالاهایی که در زمره مطالبات کشورهای هدف صادراتی قرار دارد از اهمیتی بیش از پیش برخوردار است.

تقی پور در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز در خصوص ارزیابی انطباق کالاهای صادراتی  بر اساس استاندارد تعیین شده توسط کشور هدف صادراتی گفت: ضرورت تولید کالای صادراتی که پاسخگوی نیاز کشور هدف صادراتی باشد زمینه ساز طراحی مهر استاندارد صادراتی شد.

  مدیر کل دفتر ارزیابی کالای صادراتی سازمان استاندارد ایران تاکید کرد: در شرایطی که توسعه و رشد صادرات کشور از اهمیتی بیش از پیش برخوردار است، می بایست از ظرفیت تولید آن دسته از کالاهایی که در زمره مطالبات کشورهای هدف صادراتی است، استفاده شود.

 وی گفت: سازمان استاندارد تلاش دارد با مهر استاندارد صادراتی، فرصت های بالقوه صادراتی را متناسب با تفاوت ها و مطالبات مشتریان را بالفعل کند و از سوی دیگر با این ساز و کار، جلو سواستفاده و تخریب بازارهای صادراتی را بگیرد.

تقی پور اظهار داشت: این فرایند با تولید کالا بر مبنای استاندارد مورد تایید کشور هدف صادراتی شروع می شود به این ترتیب تولید کننده باید قرارداد های لولایز شده خود را که مورد تایید اتاق های بازرگانی و نهادهای مرتبط در کشور هدف صادراتی است را به سازمان ارائه کند و در ادامه سازمان استاندارد بر اساس مقررات و ضوابط، همگام و همسو با نیاز کشور مقصد صادراتی، مجوز صدورکالای مورد نظر را برای تولیدکننده ایرانی صادر می کند.

وی تاکید کرد:  لازم است صادر کننده برای صادرات کالای مشمول استاندارد کشور هدف، بر اساس درخواست کتبی خریدار، کالا را مطابق استاندارد درخواست شده تهیه کند.

این مقام مسئول بیان داشت: لازم به ذکر است ادارات کل استاندارد استان از محل صدور کالا، پس از دریافت درخواست متقاضی نسبت به ارزیابی انطباق محموله بر اساس استاندارد تعیین شده توسط کشور هدف که در درخواست کتبی خریدار ذکر شده، اقدام می کنند.

  مدیر کل دفتر ارزیابی کالای صادراتی سازمان استاندارد ایران اظهار داشت: در صورتیکه انطباق کالای صادراتی بر اساس استاندارد تعیین شده کشور هدف، توسط اداره کل استان مورد تقاضا احراز و محموله پلمپ شده باشد، اداره کل استانداد محل صدور کالا می تواند پس از دریافت تاییدیه استان مبدا، نسبت به صدور گواهینامه انطباق اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز به نقل از سازمان استاندارد، گمرک ایران، طبق قانون و آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات به کالاهایی که اجرای استاندارد آنها اجباری گردیده بر اساس شرایط زیر اجازه صدور می دهد: کالاهایی که بر اساس استاندارد ملی ایران مورد ارزیابی قرار می گیرند و از ادارات کل استاندارد استان، پروانه کاربرد نشان استاندارد و یا گواهینامه انطباق کالای صادراتی دارند و همچنین کالاهایی که بر اساس استانداردهای مورد قبول به جز استاندارد ملی ایران  مورد ارزیابی قرار می گیرند و از ادارات کل استاندارد و یا شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده توسط سازمان گواهینامه انطباق کالای صادراتی دریافت کرده باشند.

 بر اساس بند 12 مصوبات اجلاس 107 شورایعالی استاندارد، کالای صادراتی مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری بر اساس استاندارد ملی ایران، استاندارد تعیین شده توسط کشور هدف و استانداردهای بین المللی مورد قبول طرفین و یا مشخصات فنی اظهار شده توسط مراجع قانونی و یا ذیصلاح کشور هدف هستند.

   

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
سه تجربه حذف صفر از پول
سه تجربه حذف صفر از پول ترکیه، لهستان و روسیه چه مقدماتی را فراهم کردند و بعد از آن به حذف صفرها از پول خود اقدام کردند؟ اگزیم نیوز به بررسی تجربه این کشورها می پردازد
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
35.175.200.4
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مدل جديد صدور ضماتنامه براي كارفرمايان خارجي
مدير عامل صندوق ضمانت صادرات در گفت وگو با «اگزيم نيوز» تشريح كرد مدل جديد صدور ضماتنامه براي كارفرمايان خارجي افروز بهرامی اعلام کرد به منظور تضمین فعالیت صادرکنندگان ایرانی در کشورهای دیگر عم از صادرکنندگان کالا و خدمات فنی و مهندسی یک مدل تلفیقی از همکاری صندوق ضمانت و بانک ها ایجاد کرده ایم که در رفع ...
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: