2020 February 20   ,   ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١   ,    پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۳۶۳ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
به دنبال رشد اقتصادی ۰.۲ درصدی منطقه یورو در سه ماهه منتهی به ژوئن زنگ خطر در اروپا به صدا درآمد

رشد اقتصادی در منطقه یورو به نصف رقم سال گذشته در پایان سه ماهه منتهی به ژوئن رسیده است

رشد اقتصادی منطقه یورو به نصف رقم سال گذشته آن رسید و این به معنای زنگ خطر برای اقتصاد اروپا و احتمال بروز رکود در سایر نقاط جهان است.

به گزارش اگزیم نیوز رویترز در گزارشی اعلام کرد در سه ماهه منتهی به ژوئن نرخ رشد اقتصادی منطقه یورو از ۰.۴ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۰.۲ درصد رسیده است.

پیش از این نیز کارشناسان همواره اعلام کرده بودند که علایم رکود اقتصادی بروز کرده است اما بالاتفاق این رکود را در چین و کشورهای نوظهور جستجو می کردند اما آمارها نشان می دهد سریعتر از آن که رکود به آسیا برسد به اروپا رفته است. 

به عقیده کارشناسان اکنون بسیاری از بازارهای دنیا باید انتظار کاهش تقاضا را بکشند. این مساله به خصوص بازارهای پایه و البته برخی محصولات نهایی پرطرفدار در اروپا را به شدت تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. 

اروپا اکنون در برابر جنگ تجاری و تعرفه ای که بین چین و آمریکا رخ داده نیز تضعیف شده است. از طرفی تحریم مجدد ایران باعث شده تا تراز روابط اقتصادی با ایران برای کشورهای این منطقه نیز تغییر کند. 

به گزارش رویترز، دانیله آنتونوچی، کارشناس مسائل اقتصادی در بانک "مورگان استنلی" گفت: انتظار داریم بانک مرکزی اروپا به این آمارهای ضعیف پاسخ فوری بدهد. باید منتظر سیاست های محرک بیشتری باشیم که شاید شامل برنامه خرید مجدد اوراق قرضه دولتی و کاهش نرخ بهره باشد.

پتر واندن هوت، کارشناس ارشداقتصادی در بانک "ای ان جی" گفت: دیر یا زود بانک مرکزی اروپا اعلام خواهد کرد که قصد انجام چه کاری را دارد. سوال مهم تر اما این است که آیا این اقدامات نیز به مانند اقدامات قبلی در افزایش نرخ تورم و رشد اقتصادی موثر خواهند بود یا خیر. الان باید دولت ها نیز به کمک بیایند چرا که به تنهایی کار چندانی از دست بانک مرکزی اروپا ساخته نیست.  

آنتونوچی با اشاره به وجود ریسک های متعدد بر سر راه اقتصاد کشورهای اروپایی گفت که این شرایط باید تکلیف را برای بانک مرکزی اروپا در رونمایی از بسته محرک جدید حتی زود تر از ماه سپتامبر مشخص کرد باشد. وی پیش‌بینی کرد نرخ بهره در سطح منطقه یورو به زودی به منفی ۰.۵ درصد برسد و برنامه خرید دارایی توسط بانک مرکزی اروپا شدت گیرد.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رویترز     |     منطقه یورو     |     بانک مرکزی     |     رشد اقتصادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نظرسنجی
3.234.208.66
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مسیرهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی
نائب رئییس اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد مسیرهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی محمدرضا انصاري راهکارهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی را مورد بررسی قرار داد
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب قوی سیاه
معرفی کتاب قوی سیاه

اثر نسیم نیکولاس طالب
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: