2020 January 28   ,   ٣ جمادى الثانية ١٤٤١   ,    سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۴۲۴ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
معاون طرح و برنامه وزرات صمت واحد های راکد را فعال و طرح توسعه ای را افزایش بدهیم

زرندی اعلام کرد به جای افزایش واحدهای جدید باید واحد های نیمه تعطیل و یا تعطیل را احیا و به بهره برداری برسانیم

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط کنونی این است که کمتر به سمت ایجاد واحد های تولیدی جدید برویم و واحدهای راکد را فعال و افزایش طرح توسعه ای بدهیم.

به گزارش شاتا، سعید زرندی در گرهمایی معاونان صنایع و مسئولان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها که امروز با حضور وزیر صمت برگزار شد، با بیان این موضوع گفت: با همه مشکلات، دوره انتهایی سال ۹۷ با عملکرد مناسبی سپری شد ، سال ۹۷ برای اقتصاد ایران به خصوص سه ماهه چهارم آن در تمام شاخص ها نشانگر دارا بودن شرایط سخت بود.

او با اشاره به اینکه سال 98 را بایک تغییر نگاه شروع کردیم، ادامه داد: باید مشکلات را تبدیل به فرصت کنیم. بعضی از پارامترها خارج از اختیار ماست ،متناسب با آن باید برنامه ریزی کنیم .

وی ادامه داد: جهت گیری ها به خصوص در حوزه ساخت داخل یک فضای فکری جدیدی را برای ما ایجاد می کند

زرندی افزود: نگاه ما در سرمایه گذاری در شرایط بحرانی کشور در حوزه منابع مالی این است که کمتر به سمت ایجاد واحد جدید برویم و مکرر به استانها این مطلب اعلام شده است.

او ادامه داد : سیاست وزارت صنعت در شرایط کنونی این نیست که تشویق کنیم ،سرمایه‌گذاری از ابتدا صورت بگیرد و این نکته‌ای است که باید به آن توجه کرد. باید تمرکز کنیم که ظرفیت‌ها را ارتقاء دهیم و واحدهای فعال را نوسازی و همچنین افزایش ظرفیت یا طرح‌های توسعه ای برای واحد های موجود آنها را داشته باشیم .

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت با اشاره به الویت ها تامین سرمایه در گردش گفت: توصیه ما به همه استانها این است که سرمایه گذاری را به سمت تکمیل حوزه های قبلی سوق دهند و ایجاد واحدهای جدید واحدهای تسهیلاتی به سمت طرح های ۶۰ درصد نوسازی و سرمایه در گردش باشد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ در حوزه سرمایه در گردش ۳۶۱ هزار میلیارد تومان نیاز است گفت : ۱۶۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش از شبکه بانکی در سال گذشته تامین شده است و بافرض رشد متوسط سالهای قبل مبلغ سال جاری ۱۹۰ هزار میلیارد تومان تامین خواهد شد. لذا اگر ما می‌خواهیم واحدهای تولیدی فعال شود با این منبع مالی محدود به سمت واحدهای ایجادی نروند و سرمایه های جدید را به سمت واحد هایی که فعال یا نیمه فعال هستند سوق دهند.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه امسال کمبود منابع مالی ریالی و ارزی بسیاری کشور دارد گفت : ما سه منبع می‌خواهیم تامین منابع مالی کنیم یک رویه آن رونق تولید است که بخشنامه آن صادر شده و نکته دوم تبصره ۱۸ که به تازگی اجرا شده است و آن استفاده از ذخایر مالی صندوق توسعه ملی است که آن هم با کمبود منبع مواجه است.

وی گفت: منابعی از صندوق توسعه ملی در بانک های مختلف سپرده گذاری شده است و ما باید از این منابع استفاده کنیم و با تصویب در شورای پول و اعتبار مصوب کرده ایم که همان رویه ای که در رونق تولید برای همه وام ها داشتیم که از طریق کانال وزارت صنعت باشد، ادامه پیدا کند.

او با اشاره پیشنهاد تشکیل کمیته ای در وزارت صنعت درباره بررسی تامین سرمایه در گردش ادامه داد: طرح‌هایی که می‌خواهیم به صندوق توسعه ملی معرفی کنیم که از سپرده گذاری در بانک ها استفاده کند باید در راستای سیاست‌های و اولویت های تعیین شده باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بنگاه های تعطیل     |     تولید و صادرات     |     اقتصاد ایران     |     صنعت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ناودیس ارزی در ۹۸
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
35.175.201.14
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
حذف مالیات: تقویت ارزآوری از کانال صادرات
کارشناسان ابعاد معافیت صادرات از مالیات را بررسی کردند حذف مالیات: تقویت ارزآوری از کانال صادرات کارشناسان معتقدند معافیت صادرات از مالیات را اقدامی دانستند که قبلا هم وجود داشته و تازگی ندارد و گفتند این اقدام برای تسهیل صادرات است
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: