2019 September 17   ,   ١٨ المحرّم ١٤٤١   ,    سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۴۵۵ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

 رایزن بازرگانی ایران در عمان با تشریح پیشران های تجارت خارجی در کشورهای هدف صادراتی تاکید کرد: دستگاه‌های مختلف برای حرکت در مسیر اقتصادی نیازمند برنامه ریزی صحیح و مناسب هستند تا با همگرایی، پیشران ‌های اقتصادی را در مسیر درست حرکت دهند.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، عباس عبدالخانی اشتراکات فرهنگی و تاریخی و دینی ایران و کشورهای همسایه را ظرفیت مناسبی برای تعریف پیشران تجارت برون مرزی توصیف کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب تولید کنندگان در کشور افزود: ایران در زمینه مصالح ساختمانی، مواد غذایی، اثاثیه منزل و مبلمان، پزشکی و درمان، حوزه فناوری و آی تی و توسعه استارتاپ ها، صنعت پیشرفته ای دارد و می تواند بخش مهمی از بازار پانزده کشور را به دست بگیرد.

رایزن بازرگانی ایران در عمان درخصوص چالش موجود بر سر حرکت تجاری در حوزه برون مرزی گفت: یکی از چالش‌های موجود در خصوص تجارت برون مرزی در کشورهای همسایه از جمله در عمان، حضور و ثبت تعداد زیادی از شرکت های کوچک و متوسط ایرانی در این کشور است که به دلیل ماهیت ساختاری خود نتوانستند ‌بازدهی مناسب داشته باشند در نتیجه با شرکت ‌های بزرگ خارجی امکان رقابت ندارند.

عبدالخانی بیان داشت: امروزه در بازارهای پیرامون ایران فضای مناسبی برای تعریف پیشران‌های اقتصادی تجارت برون مرزی وجود دارد و برای حرکت این لوکوموتیو نیازمند تشکل و حرکت نهادی برای استفاده از ظرفیت بازارهای منطقه هستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بازار عمان     |     رایزن بازرگانی     |     تجارت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
تناقض نقدینگی و تولید در اقتصاد ایران
تناقض نقدینگی و تولید در اقتصاد ایران رشد اقتصادی منفی است و رشد نقدینگی ۲۳ درصد. بنگاه های تولیدی از نبود منابع گلایه دارند و نقدینگی به به نزدیک دو هزار تریلوین تومان رسیده است. این تناقض ها چگونه قابل رفع هستند؟
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
34.237.76.91
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
 واردات سنگ آهن در کمین زنجیره‌ی تولید
وزیر اسبق بازرگانی در گفت‌وگو با "اگزیم نیوز" عنوان کرد: واردات سنگ آهن در کمین زنجیره‌ی تولید یحیی آل اسحاق معتقد است وضع تعرفه ۲۵ درصدی بر صادرات سنگ آهن تهدید بزرگی برای زنجیره تولید این محصول است و تنها تشکیل شورای سیاستگذاری و دخالت دادن نظرات عموم سرمایه‌گذران در زنجیره تولید آهن، می ...
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه
آشنایی با تازه های کتب بازار سرمایه

به گفته دکتر سعید مستشار مولف کتاب الفبای بورس، این کتاب به زبان بسیار ساده مفاهیم و کلیات بازار ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: