2019 October 16   ,   ١٧ صفر ١٤٤١   ,    چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۲۸۵۹۰ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
اگزیم نیوز براساس آمارها گزارش می دهد رشد تسهيلات دهي بانك توسعه صادرات در فصل اول ۹۸

آمار منتشر شده از سوي وزارت صمت، نشان از اين دارد كه بانك توسعه صادرات ايران در فصل بهار ۹۸، برابر با ۶۹۷ ميليارد تومان تسهيلات ريالي – صادراتي اعطاء كرده است كه در مقايسه با مدت مشابه سال ۹۷ كه رقم آن ۵۸۳ ميليارد و ۶۰۰ ميليون تومان گزارش شده، رشد ۱۹.۴ درصدي را تجربه كرده است.

 به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز بر اساس آمار منتشر شده از سوي وزارت صمت، بانك توسعه صادرات ايران در فصل بهار 98، برابر با 697 ميليارد تومان تسهيلات ريالي – صادراتي اعطاء كرده است كه در مقايسه با مدت مشابه سال 97 كه رقم آن 583 ميليارد و 600 ميليون تومان گزارش شده، رشد 19.4 درصدي را تجربه كرده است.

از سوي ديگر بنابر آمارها، مبلغ ضمانت نامه هاي ريالي، برابر با  804 ميليارد ريال ( 8۰ ميليارد و 400 ميليون تومان)‌ گزارش شده، كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كه رقم آن 788 ميليارد ريال (78 ميليارد و800 ميليون تومان) بوده، رشد 2 دهم درصدي را تجربه كرده است.

از سوي ديگر، تحليل داده هاي آمارها بيانگر اين است كه مجموع تسهيلات اعطايي ريالي « بانك توسعه صادرات» در بخش صادرات به تفكيك بخش هاي اقتصادي تا پايان فصل نخست سال 98 برابر با 6 هزار و 970 ميليارد ريال (697 ميليارد تومان)‌ بوده، كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كه رقم آن 5 هزار و 836 ميليارد ريال (583 ميليارد و 600 ميليون تومان) بوده با رشد 19.4 درصدي مواجه شده است.  

همچنین جزئيات آماري از روند اعطاي تسهيلات ريالي از سوي اين بانك به تفكيك بخش هاي مختلف اقتصادي نشان مي دهد، كه تا پايان فصل بهار 98 به بخش «صنعت ومعدن»، برابر با  6 هزار و 626 ميليارد ريال ( 662 ميليارد و 600 ميليون تومان) بوده كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كه اين رقم برابر  با 5 هزار 638 ميليارد ريال (563 ميليارد و 800 ميليون تومان) بوده است؛ رشد بيش از 17.5 درصدي داشته است. اما تسهيلات اعطايي ريالي «بانك توسعه صادرات» به بخش «كشاورزي» تاپايان خرداد ماه 98 برابر با   344 ميليارد ريال (34 ميليارد و400 ميليون تومان) عنوان شده، كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كه اين رقم  178ميليارد ريال ( 17 ميليارد و 800ميليون تومان) بوده، رشد بيش از 93 درصدي داشته است.

 از سوي ديگر، آمارها بیانگر این است که تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری در 2 ماهه سال 1398 به بخش های اقتصادی مبلغ 92.3  هزار میلیارد تومان است که سهم بخش صنعت و معدن با افزایش 41.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 30 هزار میلیارد تومان رسیده است. در بخش بازرگانی نیز  11.7 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است که رشدی برابر با 20.3 درصد را نشان می دهد. سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی، به ترتیب 32.5 و 12.6  بوده است.

سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش های اقتصادی طی سال جاری مبلغ 57.1  هزار میلیارد تومان معادل 61.8 درصد کل تسهیلات پرداختی است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 12 هزار میلیارد تومان معادل 26.5 درصد افزایش داشته است.

 همچنين بررسي هاي آماري نشان از اين دارد كه  تسهيلات پرداختي در قالب سرمایه در گردش در بخش صنعت ومعدن مبلغ 23.9 هزار میلیارد تومان معادل 79.7 درصد از کل تسهیلات اعطایی به این بخش است.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تامین سرمایه در گردش     |     وزارت صنعت معدن تجارت     |     تسهیلات ریالی     |     اگزیم نیوز     |     تولید     |     سرمایه در گردش     |     صادرات     |     بانک توسعه صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
 راه های برون رفت از بن بست ربا
راه های برون رفت از بن بست ربا فرصت هایی که بانکداری اسلامی می تواند برای توسعه بانکی در کشور فراهم آورد و الزاماتی که برای این امر لازم است را در این میزگرد بخوانید
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ |
یادداشت
نظرسنجی
34.204.191.31
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟



ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
شش گلوگاه اقتصاد سال ۹۸
در نتایج یک نظرسنجی منعکس شد شش گلوگاه اقتصاد سال ۹۸ بر اساس نظرسنجی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی مهم‌ترین چالش‌های اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۸ از دریچه نگاه ۸۰ فعال و صاحب‌نظر اقتصادی شناسایی شد
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ |
جایزه نوبل برای کاهش فقر جهانی
جایزه نوبل برای کاهش فقر جهانی

از سه قاره دنیا سه دانشمند اقتصاد جایزه نوبل را از آن خود کردند
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: