2020 February 20   ,   ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١   ,    پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۰۷۲۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: قاچاق دام از غرب کشور ازسر گرفته شد

ملکی گفت: مقداری دام در حال خروج از غرب کشور است که با استمرار این روند، شاهد نوسان قیمت در بازار داخل خواهیم بود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه بازار گوشت گوسفندی در رکود کامل به سر می برد، اظهار کرد: با توجه به کاهش توان خرید مردم، قیمت بالای گوشت گوسفندی و اختصاص بخشی از درآمد خانوار‌ها در ایام پایانی شهریور به خرید لوازم التحریر، تقاضایی برای خرید گوشت گوسفندی در بازار وجود ندارد.

وی از کاهش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت طی چند هفته اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۱ تا ۹۲ هزار تومان به مغازه دار و ۹۸ تا ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

ملکی قیمت گوشت در بازار را پیش بینی کرد و افزود: براساس اطلاعات رسیده به ما، مقداری دام در حال خروج از غرب کشور است که با استمرار این روند، شاهد نوسان قیمت در بازار داخل خواهیم بود، اما در صورتی که همانند ماه‌های قبل از این ماه جلوگیری شود، روند نزولی قیمت در بازار استمرار می‌یابد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: در شرایط فعلی که ایام و اعیاد خاصی پیش رو نیست، از این رو دامداران امتناعی در عرضه دام به امید افزایش قیمت ندارند، اما اگر موضوع قاچاق دام ادامه دار شود، همین موضوع بهانه‌ای برای افزایش قیمت و امتناع دامداران در عرضه می‌شود.

به گفته وی، با توجه به آنکه تقاضا برای خرید دام زنده در اربعین حسینی همانند دهه اول محرم و عید قربان نیست، بنابراین نوسان خاصی در این روز متصور نیستیم.

ملکی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در ماه‌های اخیر هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۸ تا ۵۰ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می‌شد.

این مقام مسئول عرضه دام با نرخ ۳۰ تا ۳۴ هزار تومان درب دامداری را تکذیب کرد و افزود: اگرچه قیمت دام نسبت به ماه‌های اخیر کاهش داشته است، اما هرگز چنین نرخ‌هایی را تایید نمی‌کنم.

وی در پایان با بیان اینکه صادرات دام در ازای واردات منجر به برهم زدن تعادل بازار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به آنکه سیاست صادرات در ازای واردات سال گذشته تنها زمینه را برای رانت و فساد در کشور ایجاد کرد، از این رو برخی افراد به دلیل منافع خود به دنبال صادرات هستند، در حالیکه با ثبات نرخ دلار انگیزه برای قاچاق دام وجود ندارد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قاچاق گوشت     |     گوشت قرمز     |     قاچاق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نظرسنجی
3.234.208.66
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مسیرهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی
نائب رئییس اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد مسیرهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی محمدرضا انصاري راهکارهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی را مورد بررسی قرار داد
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب قوی سیاه
معرفی کتاب قوی سیاه

اثر نسیم نیکولاس طالب
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: