2020 February 20   ,   ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١   ,    پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۰۷۵۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
رحمانی در پایان حضور در کمیسیون صنایع مجلس اقبال مردم برای سرمایه گذاری در رشته‌های صنعتی

وزیرصمت گفت امسال اقبال مردم به سرمایه گذاری در رشته‌های مختلف صنعتی افزایش يافته است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان حضور در کمیسیون صنایع مجلس در جمع خبرنگاران گفت: امسال اقبال مردم به سرمایه گذاری در رشته‌های مختلف صنعتی افزایش قابل توجهی داشته که این افزایش هم در جواز تاسیس و هم در پروانه‌های بهره برداری صادر شده، مشهود است.

رضا رحمانی افزود: امسال جریان تولید کشور نیز در مقایسه با سال گذشته از رشد برخوردار بوده است ضمن اینکه برای حفظ وضع موجود تولید و فعال سازی واحد‌های راکد که بنا به هر دلیلی در سال‌های گذشته تعطیل شده اند همچنین برای فعال کردن ظرفیت‌های خالی واحد‌های تولیدی، برنامه ریزی کرده ایم.

وی اضافه کرد: البته در بعضی کالا‌های خاص مانند لاستیک خودرو‌های سنگین در سال‌های گذشته به واردات وابسته بودیم که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و کمک دولت و صندوق توسعه ملی، ایجاد واحد‌های تولیدی این محصول در دستور کار قرار گرفته که این واحدها، از ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، البته امیدواریم با تکمیل این طرح‌های سرمایه گذاری، در تامین لاستیک خودرو‌های سنگین به خودکفایی برسیم همانطور که در لاستیک خودرو‌های سبک، تقریبا خودکفا هستیم.

 رحمانی در پاسخ پرسشی درباره افزایش قیمت لاستیک تولید داخل گفت: این افزایش قیمت مربوط به ماه‌های قبل به ویژه اواخر سال گذشته بوده و در هفته‌های اخیر افزایش قیمتی نداشتیم ضمن اینکه روند قیمت در بسیاری از کالا‌ها از جمله لاستیک ثابت بوده و یا روند نزولی داشته است، زیرا ما روزانه قیمت صد قلم کالا را به صورت ویژه کنترل می‌کنیم که ۹۲ قلم از این کالا‌ها در دو ماهه اخیر یا بدون تغییر قیمت بوده و یا قیمت آن کاهشی بوده است.

وی افزود: قیمت چند قلم کالای خاص نیز، از این صد قلم کالا افزایشی بوده که در موضوع مرغ این افزایش قیمت حل شد و در مورد برخی دیگر مانند چای خشک که وابسته به واردات است تسهیل و تسریع لازم صورت گرفته است.

وزیر صنعت با بیان اینکه مشکلاتی در حوزه کاغذ تحریر داشتیم که در جلسه امروز کمیسیون نیز بحث شد افزود: در حوزه کاغذ تیشو و کاغذ بسته بندی، خوشبختانه به خودکفایی رسیدیم و صادرات هم داریم ضمن اینکه در حوزه کاغذ روزنامه نیز می‌توانیم به اندازه مصرف کشور، تولید کنیم.

رحمانی موضوع معدن را یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن بیان کرد و گفت: امسال یکی از برنامه‌های وزارت صمت، انقلاب معدنی و فعال سازی ظرفیت‌های بخش معدن است، زیرا کشور ما از ظرفیت‌ها و تنوع بالا در حوزه معدن برخوردار است از این رو، هم در حوزه اکتشاف و فعال سازی معادن و هم در حوزه استخراج آن، برنامه ریزی کرده ایم ضمن اینکه نقشه راه معدن را تدوین و برنامه فعال سازی معادن کوچک را طراحی کردیم که در حال اجرایی شدن است.

وی ادامه داد: در شرایط جدید، فرصت‌های خوبی ایجاد شده که مردم آثار آن را از حیث نهضت ساخت داخل در رشته‌های مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع مخابراتی، معادن، فولاد، مس و خودرو خواهند دید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تولید صنعتی     |     سرمایه گذاری صنعتی     |     بخش خصوصی     |     تامین مالی     |     رشد اقتصادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نظرسنجی
3.234.208.66
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
مسیرهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی
نائب رئییس اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد مسیرهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی محمدرضا انصاري راهکارهای رونق صادرات خدمات فنی و مهندسی را مورد بررسی قرار داد
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب قوی سیاه
معرفی کتاب قوی سیاه

اثر نسیم نیکولاس طالب
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: