2019 December 15   ,   ١٨ ربيع الثاني ١٤٤١   ,    یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۰۷۸۰ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸
دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مطرح کرد پیشگامی بانک توسعه صادرات در حمایت از صادرات محصولات های تک

سعید سرکار گفت: ظرفیت های صادراتی دانش بنیان، های تک و بالاخص نانو روز به روز افزایش پیدا می کند و حمایت های بانک توسعه صادرات، باعث جهش رشد صادراتی این بخش خواهد شد.

سعید سرکار  امروز بیست و یکم مهرماه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین ستاد فناوری نانو و بانک توسعه صادرات در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز گفت: پیشگامی بانک توسعه صادرات در حمایت از شرکت های دانش بنیان و توسعه فناوری ارزشمند است.

وی اذعان داشت: در حال حاضر ما شرکت های فناوری نانویی در کشور داریم که به بلوغ خوبی برای بروز ظرفیت های صادراتی رسیده اند؛ رقمی در حدود 100 میلیون دلار صادرات دانش بنیان داریم و پیش بینی می شود با حمایت های انجام شده از این حوزه این عدد به 100 میلیارد دلار در سال برسد.

سرکار تصریح کرد: با وجود ظرفیت های غنی یادشده، شرکت های دانش بنیان بنیه لازم را برای صادرات محصولات خود و بازگشت درآمدهایشان در بازه زمانی دراز مدت را ندارند و نیازمند حمایت نهادهای مالی توسعه ای همچون بانک توسعه صادرات هستند.

سعید سرکار  افزود: طی این تفاهم نامه خوشبختانه با همراهی بانک توسعه صادرات، زیرساخت لازم برای اعطای ضمانت نامه از سوی صندوق ضمانت صادرات ایران نیز فراهم شد؛ ضمانت صندوق توسعه صادرات فوق العاده در افزایش توان صادراتی حوزه دانش بنیان موثر است.

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اعلام کرد: ظرفیت های صادراتی دانش بنیان، های تک و بالاخص نانو روز به روز افزایش پیدا می کند و حمایت های بانک توسعه صادرات،  باعث جهش رشد صادراتی این بخش  خواهد شد.

 سرکار یادآور شد: طبق هدف گذاری های انجام شده برای 1404 پیش بینی شد حجم صادرات محصولات نانو به یک میلیارد دلار در سال برسد؛ این هدف بدون همراهی نهادهای مالی محقق نمی شود.

 به گفته سعید سرکار نگاه ویژه، سازنده و رو به جلو به شرکت های دانش بنیان در ساختار مدیریتی بانک توسعه صادرات، امیدوار کننده است؛ آینده صادرات کشور در گرو رشد محصولات های تک است و این دیدگاهی است که بانک توسعه صادرات ایران آن را تایید می کند.

 سرکار بیان داشت: تفاهم نامه امضا شده بین بانک توسعه صادرات و ستاد نانو نماد همکاری بین یک نها مسئول توسعه یک فناوری نوظهور و یک بانک توسعه ای تخصصی صادرات است و قطعا می تواند برای تولید ثروت و ارتقا کشور در حوزه صادرات موثر باشد.

 مریم خورشیدی

 

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
بازار ۳.۸ تریلیون دلاری اسلامی تا ۲۰۲۳
بازار ۳.۸ تریلیون دلاری اسلامی تا ۲۰۲۳ دارایی های اسلامی منطبق بر شریعت در مقایسه با سال ۲۰۰۳ در حدود۲۰ برابر رشد کرده اند و به ۳.۸ تریلیون دلار رسیده اند
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
3.81.29.254
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟



ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
کاهش ۱۰۵ هزار میلیارد تومانی درآمد نفت یارانه‌؛ درآمدهای مالیاتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان
«اگزيم نيوز» از جزئيات ارقام بودجه ۹۹ گزارش مي دهد کاهش ۱۰۵ هزار میلیارد تومانی درآمد نفت یارانه‌؛ درآمدهای مالیاتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با منابع کلی ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ |
دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)
دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)

کتاب دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)، اثری نوشته ی نائومی کلاین است که نخستین بار در سال ۲۰۰۷ ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: