2020 June 3   ,   ١٢ شوّال ١٤٤١   ,    چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۰۸۰۳ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
مدیریت امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران برگزار کرد نشست تخصصی معرفی خدمات بانک توسعه صادرات ایران در اراک

در نشست تخصصی بانک توسعه صادرات ایران که در اراک برگزار شد خدمات و حمایت های این بانک از صادرات غیرنفتی تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، صبح دیروز بیست و سوم مهر ماه، نشست تخصصی و مشاوره ای بانک توسعه صادرات ایران به همت مدیریت امور شعب و بازاریابی بانک در اراک برگزار شد.

دکتر حبیب احمدی، مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران ضمن خیر مقدم به صادرکنندگان، تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و مقامات حاضر در این نشست گفت: هدف اصلی از برگزاری نشست های تخصصی و مشاوره ای مستمر در استانهای مختلف ، تعامل بیشتر با صادرکنندگان و تولیدکنندگان و استماع نقطه نظرات فعالان اقتصادی و بهره گیری از این نظرات در ارتقا عملکرد بانک است.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی، قطب صنعتی ایران و پایتخت مفاخر و مشاهیر است، گفت: استان مرکزی با قرار گرفتن در کریدور حمل و نقل بین المللی و داشتن صنایع مادر و  2700 واحد صنعتی و ذخایر معدنی ، ظرفیت های صادراتی خوبی در بخش های صنعتی و خدمات و صنایع تبدیلی کشاورزی دارد.

وی افزود: بالغ بر یک میلیارد دلار صادرات از استان مرکزی انجام شده و بر این اساس بانک توسعه صادرات آمادگی کامل دارد به عنوان حامی مالی صادرات ، متناسب با رشد صادرات استان و ظرفیت های یاد شده، حجم تسهیلات اعطایی و خدمات خود به صادرکنندگان و تولیدکنندگان استان را افزایش دهد.

احمدی ضمن تبریک بیست و‌نهم مهر ماه روز ملی صادرات بیان داشت خرسندیم که همواره بیش از ۹۰ درصد صادرکنندگان نمونه ملی و ۸۰ درصد صادرکنندگان نمونه استانی از مشتریان بانک توسعه صادرات هستند و هدفگذاری بانک پوشش حداکثری  صادرکنندگان استانهاست.

وی افزود به دلیل خاص بودن مشتریان بانک، سطح انتظارات آنان نیز بالاست، خوشبختانه پرسنل بانک توسعه صادرات با برخورداری از تخصص کافی و تحصیلات عالی مرتبط پاسخگوی انتظارات به حق مشتریان هستند.

احمدی گفت: عملکرد خوب شعبه اراک بانک توسعه صادرات ایران موجب ارتقا رتبه شعبه از درجه یک به ممتاز در سال جاری شد که نتیجه آن افزایش ۵۰ درصدی سقف اعتباری شعبه بود. به گونه ای که در زمینه تسهیلات رتبه هشتم، ضمانتنامه ها رتبه سوم، اعتبارات اسنادی و بروات وارداتی رتبه اول،  ال سی داخلی رتبه چهارم و حوالجات ارزی رتبه سوم را در بین استانهای مختلف به خود اختصاص داده است.

وی افزود بانک توسعه صادرات ایران  آمادگی دارد تسهیلات مورد نیاز جامعه صادراتی استان مرکزی را از منابع صندوق توسعه ملی و‌ منابع بانک به صورت تلفیقی و با نرخ های ترجیحی تامین کند.

حبیب احمدی خاطرنشان کرد: بانک توسعه صادرات بر اساس رسالت تعریف شده، آمادگی خود را برای کمک به صادرات غیرنفتی کشور و رفع چالش های صادرکنندگان و در نهایت افزایش مبادلات تجاری کشور اعلام می کند.

احمدی سقف شعبه را مانع پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان ندانست و گفت: تلاش ما بر این اصل استوار است که به طور مستقیم و در کمترین زمان ممکن تسهیلات مورد نیاز صادرکنندگان را از طریق ارکان اعتباری مرکز و همکاران شعب اعطا نماییم.

عضو‌کمیته اعتباری مرکز بانک توسعه صادرات ایران اذعان داشت: افزایش قیمت ارز ، نیاز به تامین مالی بخش تولید و صادرات را افزایش داد و‌در این راستا افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران بیشتر از پیش احساس می گردد.

به گفته حبیب احمدی مدیریت ارشد بانک با تعامل و‌ اعمال سیاستگذاری های خود توانست با تامین منابع از طریق صندوق توسعه ملی و خطوط اعتباری بانک مرکزی، در چند سال اخیر، حجم تسهیلات اعطایی بانک را از ۸۹۰۰ میلیارد ریال به ۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش دهد.

وی گفت نتیجه این نشست های تخصصی و راهکار های مطرح شده در سیاست گذاریهای کلان بانک لحاظ خواهد شد؛ ضمن اینکه مدیریت ارشد بانک  تاکید ویژه ای بر تعامل بانک با صادرکنندگان و تولیدکنندگان صادرات محور کشور دارند.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، شعبه اراک بانک توسعه صادرات ایران با 213 میلیون و 476 هزار ریال سرانه تسهیلات تا پایان اسفندماه 97 رتبه اول را در میان بانک های استان مرکزی به خود اختصاص داده است؛ همچنین با صدور 186 حواله ارزی صادره و وارده، 70 اعتبار اسنادی و بروات در شش ماهه سال 98 عملکرد قابل توجهی را داشته است.

این نشست با حضور بیش از هفتاد نفر از فعالان اقتصادی و تولیدی صادرات محور استان مرکزی و جمعی از مسئولین نهادهای مرتبط با امور تولید و تجارت استان از جمله مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیر کل گمرکات استان، رئیس کمیسیون تجارت استان در روز سه شنبه بیست و سوم مهرماه در شهر اراک برگزار شد.

در پایان این نشست کارشناسان بانک، پاسخگوی سوالات مهمانان نشست بودند.همچنین صادرکنندگان ، فعالان اقتصادی و مقامات استان از ابتکار بانک در برگزاری این نشست های تخصصی تقدیر نموده و‌خواستار تداوم این نشست ها در آینده شدند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بانک توسعه صادرات ایران     |     صادرات غیرنفتی     |     تسهیلات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
34.231.21.83
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و ترکیه
اگزیم نیوز گزارش می دهد: ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و ترکیه صادرات ایران به ترکیه در سال ۱۳۹۸ حدود ۵ میلیارد و ۴۶ میلیون دلار و واردات ایران از ترکیه در همین سال ۴ میلیارد و ۹۹۵ میلیون دلار بوده است. بدین ترتیب ایران در سال گذشته دارای مازاد تراز تجاری ۵۱ ...
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: