2019 December 15   ,   ١٨ ربيع الثاني ١٤٤١   ,    یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۰۸۰۴ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اگزیم نیوز در گفت‌وگو با یک کارشناس بازار سرمایه بررسی کرد: روند بعدی شاخص بورس منفی است یا مثبت؟

بورس تهران شرایط پرنوسانی را پشت سر می گذارد. کارشناسان معتقدند تنها انتشار یک خبر می تواند شرایط آتی را مشخص کند

سید حمیدمیرمعینی تحلیلگر بازار سرمایه در تحلیل نوسانات اخیر شاخص کل این بازار، در گفت‌وگو با "اگزیم نیوز" گفت: بازار برای تعیین مسیر خود به یک خبر نیاز دارد.

میرمعینی افزود: بازار باید به این روند عادت کند. قبل از دوران رشد شاخص کل نیز همین اوضاع را شاهد بودیم. مولفه‌های اثرگذار، تاثیر خود را بر قیمت سهام گذاشته‌اند. در این دوره که با رشد همراه بود، شاهد اثرگذاری مولفه‌های اثرگذار بودیم. لذا اگر قرار باشد یک تغییر روند را شاهد باشیم، اعم از منفی یا مثبت، باید منتظر خبر جدیدی باشیم.

وی ادامه داد خبر مثبت می‌تواند جنبه‌های سیاسی داشته باشد؛ یعنی همان خبرهایی که حد ریسک را کاهش می‌دهد. خبر منفی هم می‌تواند دال بر افزایش تنش‌ها و سیاستگذاری‌هایی باشد که دولت در خصوص افزایش تعرفه‌ها و مسائلی از این قبیل دنبال می‌کند.

او ادامه داد: قیمت کنونی سهام، حاوی تمام اطلاعاتی بوده که اثر گذاری تمامی را در پی داشته است. برای تعیین ادامه روند، به خبر جدیدی نیاز داریم. تا این نطقه‌ که امروز پیش روی ما قرار دارد، شاخص می‌تواند مقداری اصلاح را در دستور کار خود قرار دهد و با روند ملایم‌تری کار خود را ادامه دهد. تعیین ادامه روند بر عهده اخبار جدید خواهد بود.

وی در خصوص لیدرهای بازار ابراز داشت: در حال حاضر پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها رشد خوبی داشته‌اند و در این چند مدت نقش مهمی را در بازار ایفا نموده‌اند. گروه بانکی را نیز می‌توان به این مجموعه اضافه کرد. در سایر گروه‌ها و به صورت تک سهم‌، شاهد برخی نمادها هستیم که بر روند شاخص تاثیر داشته‌اند. از این پس باید منتظر حرکت تک سهم‌هایی باشیم که می‌توانند خود را از بازار جدا نموده و به روند مثبت خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: منفی‌های اخیر شاخص نیز به جهت گروه‌های خاصی در بازار بود. این یک اصل اساسی است که اگر سهمی افزایش نیابد، حتما محکوم به روند نزولی خواهد شد. سهمی که کاهش ارزش نداشته باشد و به نقطه کف خود رسیده است، بدون تردید باید منتظر رشد آن بمانیم. برخی مواقع تقاضایی برای یک سهم وجود ندارد، اما عرضه سهام آن، جریان غالب را دارد.

به گفته وی در این شرایط ضمن افزایش عرضه و کاهش تقاضا، شاهد افت قیمت خواهیم بود. در حالت فعلی، تقاضای موجود مقداری کم رنگ‌تر از عرضه‌ها است. لذا بعضا شاهد افتهایی هستیم که بعدها نیز جبران خواهند شد. این منجر می‌شود روند افتِ ادامه‌داری را در بورس  شاهد باشیم. 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شاخص سهام     |     بورس     |     بازار سرمایه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
بازار ۳.۸ تریلیون دلاری اسلامی تا ۲۰۲۳
بازار ۳.۸ تریلیون دلاری اسلامی تا ۲۰۲۳ دارایی های اسلامی منطبق بر شریعت در مقایسه با سال ۲۰۰۳ در حدود۲۰ برابر رشد کرده اند و به ۳.۸ تریلیون دلار رسیده اند
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
3.81.29.254
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
کاهش ۱۰۵ هزار میلیارد تومانی درآمد نفت یارانه‌؛ درآمدهای مالیاتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان
«اگزيم نيوز» از جزئيات ارقام بودجه ۹۹ گزارش مي دهد کاهش ۱۰۵ هزار میلیارد تومانی درآمد نفت یارانه‌؛ درآمدهای مالیاتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با منابع کلی ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ |
دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)
دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)

کتاب دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)، اثری نوشته ی نائومی کلاین است که نخستین بار در سال ۲۰۰۷ ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: