2019 December 15   ,   ١٨ ربيع الثاني ١٤٤١   ,    یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۰۹۱۱ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با "اگزیم نیوز" اعلام کرد: افزایش ۲۵ درصدی صادرات فولاد در اوج تحریم‌ها

بهرام سبحانی اعلام کرد در صورت تداوم وضعیت موجود در نیمه دوم سال ۹۸ شرایط خوبی برای صادرات خواهیم داشت

سید مسعود آریادوست: رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با "اگزیم نیوز" از افزایش 25 درصدی میزان صادرات فولاد تا پایان سال جاری خبر داد. به گفته بهرام سبحانی، اگر روندی که در شش ماه نخست سال در قبال صادرات فولاد وجود داشت، در نیمه دوم سال نیز ادامه یابد، بدون تردید در قیاس با سال گذشته و آن هم درست زمانیکه با تحریم‌ها مواجه هستیم شاهد رشد صادرات ۲۵ درصدی فولاد خواهیم بود.

سبحانی گفت: صنعت فولاد کشور در حال حاضر مشکل خاصی ندارد. اگر مشکل خاصی هم وجود داشته باشد، مشخصا حین گفتگو با مسئولان مربوطه، سعی در حل و رفع آن خواهیم کرد. البته در پاره‌ای موارد مشکلاتی وجود دارد. به عنوان مثال در حوزه بانک و بیمه که بدون شک سایر صنایع دیگر نیز در این حوزه‌ها دارای مشکلاتی مشابه هستند. به هر حال تلاش‌ها به این سمت و سو است که این مشکلات نیز حل گردد.

وی در خصوص صادرات فولاد کشور در دوران تحریم ابراز داشت: صادرات فولاد را در ۶ ماه اول سال ۹۸ مناسب ارزیابی می‌کنیم. هرچند که تحریم‌ها موانعی ایجاد کرده است، با این وجود شاهد رشد چشمگیر و مناسبی در میزان صادرات فولاد هستیم. در ۶ ماه اول سال، بیش از ۵ میلیون تن فولاد صادر شده است. اگر با همین میزان در نیمه دوم سال صادرات فولاد صورت بگیرد، میزان صادرات به بیش از ۱۰ میلیون تن خواهد رسید. در چنین شرایطی باید گفت مقدار صادرات فولاد کشور نسبت به سال گذشته بیش از ۲۵ درصد افزایش مواجه خواهد بود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: اگر روندی که در شش ماه نخست سال در قبال صادرات فولاد وجود داشت، در نیمه دوم سال نیز ادامه یابد، بدون تردید در قیاس با سال گذشته و آن هم  درست زمانیکه با تحریم‌ها مواجه هستیم شاهد رشد صادرات ۲۵ درصدی فولاد خواهیم بود.

او در پاسخ به این سوال که ارز ناشی از فروش فولاد با توجه به تحریم بانک‌ها چگونه وارد کشور می‌شود گفت: البته این مشکلات حل می‌شود. همانطور که  گفته شد، صادرات فولاد نسبت به سال گذشته با رشد چشمگیری مواجه بوده است. شرکت‌ها نیز برای دریافت ارز ناشی از فروش فولاد بدون تردید راه‌هایی را خواهند یافت. کما اینکه تاکنون این‌گونه بوده است.

سبحانی ادامه داد: در این زمینه باید به انعطاف پذیری‌های بانک مرکزی نیز اشاره کنیم. خوشبختانه همکاری بانک مرکزی در این مورد خاص، به شرکت‌های صادر کننده فولاد کمک کرده است. در حال حاضر با توجه به همکاری بانک مرکزی، بخشی از بازگشت ارز از طریق صرافی‌ها صورت می‌گیرد. برخی مواقع نیز به جای ورود ارز به کشور کالای مورد نیاز وارد کشور می‌شود.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار "اگزیم نیوز" مبنی بر تاثیر وضع تعرفه ۲۵ درصدی صادرات سنگ آهن در بخش فولادی‌ها ابراز نمود: تاثیراین تصمیمات را باید در بلند مدت دنبال کنیم. امیدواریم تامین مواد مورد نیاز بخش فولاد در آینده بهتر شود. اثرات این تصمیم به صورت آنی قابل مشاهده نخواهد بود. آنچه که مشخص است، چنین تصمیمی نیز بدون تاثیر نیست. از این پس، باید به صورت آرام آرام نتایج این تاثیر را نزد فولادی‌ها به چشم دید. باید منتظر نتایج مثبت آن باشیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صادرات فولاد     |     تولید فولاد     |     تحریم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
بازار ۳.۸ تریلیون دلاری اسلامی تا ۲۰۲۳
بازار ۳.۸ تریلیون دلاری اسلامی تا ۲۰۲۳ دارایی های اسلامی منطبق بر شریعت در مقایسه با سال ۲۰۰۳ در حدود۲۰ برابر رشد کرده اند و به ۳.۸ تریلیون دلار رسیده اند
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ |
نظرسنجی
3.81.29.254
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
کاهش ۱۰۵ هزار میلیارد تومانی درآمد نفت یارانه‌؛ درآمدهای مالیاتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان
«اگزيم نيوز» از جزئيات ارقام بودجه ۹۹ گزارش مي دهد کاهش ۱۰۵ هزار میلیارد تومانی درآمد نفت یارانه‌؛ درآمدهای مالیاتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با منابع کلی ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ |
دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)
دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)

کتاب دکترین شوک (ظهور سرمایه داری فاجعه)، اثری نوشته ی نائومی کلاین است که نخستین بار در سال ۲۰۰۷ ...
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: