2020 July 14   ,   ٢٤ ذو القعدة ١٤٤١   ,    سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۰۱۰ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا تمایل تجار اتحادیه اورسیا برای مراودات اقتصادی با ایران

وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا در همایش تجارت با اوراسیا از تمایل بازرگانان اتحادیه اوراسیا در تجارت با ایران خبر داد.

«ورونیکا نیکیشینا» وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا در همایش تجارت با اوراسیا که در محل سازمان توسعه تجارت برگزار شد، گفت: از زمانی که هنوز توافق نامه اوراسیا اجرا نشده بود، تجار به تجارت با ایران علاقه داشتند؛ چنانچه در سال ۲۰۱۸ که هنوز تعرفه‌ها را کاهش نداده بودیم، صادرات محصولات ایرانی به اتحادیه اورسیا ۲۷ درصد افزایش داشت.

او با اشاره به توافقنامه اورسیا و با بیان اینکه در زمان کمی به این توافق دسترسی پیدا کردیم، گفت: همین بازه زمانی سطح مناسبات اقتصادی خوبی فراهم می‌کند وذباید کار را به سمتی پیش ببریم که کشورها وارد بخش تجارت آزاد شوند.

این مقام در اتحادیه اوراسیا با بیان اینکه  مذاکرات آغاز شده و در وضعیت خوبی وجود دارد، اظهار کرد: توافق‌های لازم به صورت رسمی امضا شده و برای واردات محصولات ایرانی می‌توان مذاکره کرد.

او در بخش دیگری از صحبتهاي خود با اشاره به اینکه گمرک‌های کشورهای عضو اتحادیه اورسیا تعرفه‌های جدید را اعمال می‌کنند، خبر داد که از سفارت ایران نیز نامه‌ای دریافت شده که نشان می‌دهد این موضوع در ایران اجرا می‌شود.

بنابه اظهارات او، اکنون برای گواهی نامه مبدا مسائلی وجود دارد و در آینده نزدیک اطلاعات را در اختیار طرف ایرانی قرار خواهیم داد.

نیکیشینا در محوری بعدی سخنان خود با بیان اینکه اکنون ۳۴ منطقه مختلف عضو اتاق‌های بازرگانی ایران در زمینه گوهی نامه مبدا در حال فعالیت هستند، افزود: اینکه بتوانیم به صورت فیزیکی کاغذهای سربرگ دار را تبادل کنیم، برای ما اهمیت دارد تا مبدا کالا تعیین و تائید شود.

او همجنین با اشاره به اهمیت تبادل اطلاعات بین اتحادیه و تجار گفت: به جز کاهش تعرفه و کاهش قیمت‌ها در بخش های مختلف، مسائل دیگری وجود دارد که از نظر قانونی باید آن‌ها را آماده کنیم.

وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا بر این موضوع نیز تاکید کرد که پس از سه سال می‌توان به تجارت آزاد دسترسی یافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اوراسیا     |     تعرفه صفر     |     ایران و اوراسیا     |     تجارت خارجی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
18.207.240.230
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: