2020 August 7   ,   ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١   ,    جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۲۱۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی مطرح کرد: تامین نقدینگی؛ شرط رونق تولید در صنعت خودرو

دبیر انجمن قطعه سازان می‌گوید رونق تولید در صنعت خودرو نیازمند تامین نقدینگی مورد نیاز خودروسازان و پرداخت بدهی آنها به قطعه سازان است.

محمدرضا نجفی منش در گفت‌وگو با اگزیم نیوز اظهار داشت: در حال حاضر شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور به دلیل قیمت‌گذاری با زیان 43هزار میلیارد تومانی روبه‌رو شده‌اند و قصد دارند از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان سال این زیان را جبران کنند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از تکرار این زیان، همان فرمول 5 درصد قیمت بازار به عنوان فروش فوری بار دیگر احیا شود. این پیشنهاد نه تنها پیشنهاد ماست بلکه پیشنهاد همه است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: در حال حاضر قطعه‌سازان به دلیل بدهی خودروسازان به آنها با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند و همزمان در تامین ارز نیز مشکل دارند.

دبیر انجمن قطعه‌سازان ادامه داد: قطعه سازان برای تامین مواد اولیه با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند و باید مکانیزمی تعریف شود تا مواد اولیه راحت‌تر در اختیار ما قرار گیرد. به تمامی این مشکلات باید تحریم خارجی را نیز اضافه کرد.

نجفی منش در خصوص مشکل تامین مواد اولیه برای قطعه سازان گفت: نرخ برخی از اقلام مورد نیاز ساخت قطعه تا سه برابر در سال جاری و به دلیل جهش نرخ ارز افزایش یافته و برخی از تامین کنندگان به طور عمد از عرضه مواد در بازار خودداری می‌کنند و نیاز است تا برای برخورد با دلال بازی و افزایش قیمت‌ها اقدامی صورت بگیرد.

وی همچنین در خصوص تصمیم مجلس برای اخذ مالیات از خودروهای گران قیمت در سال آینده و تاثیر آن بر بازار نیز گفت: بیش از 20 میلیون خودرو در کشور در حال تردد هستند ولی کمتر از 62 هزار خودرو قیمتی بیش از یک میلیارد تومان دارند و این موضوع تاثیری بر بازار خودرو نخواهد داشت.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: 99 درصد خودروهایی که در کشور تردد دارند، شامل این قانون نمی‌شوند و به نظر می‌رسد این موضوع به عنوان پایه‌ای جدید برای اخذ مالیات و کسب درآمد برای دولت در نظر گرفته شده است.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
54.160.19.155
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد یک داستان اقتصادی
چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد یک داستان اقتصادی

اثر: اندرو شف ، پیتر شف، حمیدرضا ارباب (مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: