2020 October 1   ,   ١٤ صفر ١٤٤٢   ,    پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۲۹۱ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو: کمبودی در بازار دارو مشاهده نمی‌شود

به گفته ناصر ریاحی به دلیل تحریم‌ها و عدم رعایت ضوابط بین‌المللی صادرات دارو به کشورهای اروپایی یا آسیایی نداریم ودر تولید دارو با مشکل خاصی یا کمبودی رو به رو نیستیم.

ناصر ریاحی در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز گفت: در تولید دارو با مشکل خاصی یا کمبودی رو به رو نیستیم. همچنین به دلیل برخی تحریم‌ها و عدم رعایت ضوابط بین‌المللی صادرات دارو به کشورهای اروپایی یا آسیایی نداریم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که وضعیت بنگاه‌های تولیدی در ماه‌های پایانی سال چگونه است؟ گفت: فعلا بنگاه‌های تولیدی با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند. وضعیت برخی بنگاه‌ها به دلیل کمبود مواد اولیه چندان مناسب نیست. این در حالی است که با حمایت دولت برخی از بنگاه‌ها توسط نیاز داخل را برطرف کنند.

ناصر ریاحی افزود: ما مخالف 100 درصدی ممنوعیت واردات نیستیم. به هر حال برای رقابت‌پذیری بیشتر بنگاه‌ها و افزایش میزان بهره‌وری باید کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای وارد کشور شود. تا به این شکل تولید داخل تقویت شود. 

وی در بخش دیگر سخنانش به وضعیت صادرات دارو اشاره کرد و گفت: به دلیل برخی تحریم‌ها و عدم رعایت ضوابط بین‌المللی صادرات دارو به کشورهای اروپایی یا آسیایی نداریم. ممکن است میزان کمی از دارو به کشورهای منطقه صادر شود که رقم آن هرگز قابل توجه نیست. باید اشاره کرد که دارو از ارز 4200 تومانی استفاده می‌کند و عملا صادرات آن به کشورها منتفی است. 

ریاحی همچنین درباره وضعیت تولید دارو اظهارکرد: در تولید دارو با مشکل خاصی یا کمبودی رو به رو نیستیم اما اخیرا برخی داروهای تحت لیسانس با کمبود مواد اولیه مواجه شدند که امیدواریم با رایزنی وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های دولتی این چالش ها برطرف شود. 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو     |     تامین مالی در صنعت دارو     |     صنایع دارویی     |     صنعت دارو     |     صادرات دارو     |     واردات دارو     |     ناصر ریاحی     |     اگزیم نیوز     |     دارو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
سهم ۲۲ درصدی عراق از صادرات پنج ماهه کشور
سهم ۲۲ درصدی عراق از صادرات پنج ماهه کشور آمارهای منتشر شده از سوی گمرگ ایران نشان می‌دهد که صادرات ایران به عراق در پنج ماهه نخست امسال معادل ۲ میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار بوده و سهم ۲۲ درصدی از کل صادرات کشور داشته است.
چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
34.205.93.2
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: