2020 April 4   ,   ١١ شعبان ١٤٤١   ,    شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۲۹۳ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
در گفتگو با معاون فنی صندوق ضمانت صادرات بررسی شد هم افزایی صندوق ضمانت صادرات ایران و بیمه های تجاری

به گفته سید آرش شهرآئینی لازمه پوشش ریسک های صادراتی در خلا بیمه های اتکایی، تقویت توان صندوق است.

 به گزارش اگزیم نیوز به تازگی خبر امضا تفاهم نامه همکاری میان صندوق ضمانت صادرات ایران و بیمه حافظ برای تسهیل در سرمایه گذاری های صادرات محور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی  منتشر شد.

 آرش شهرآئینی در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز در اینباره گفت: یکی از راهبرد های اصلی صندوق ضمانت صادرات در شرایط فعلی شناسایی زمینه هایی است که در خلا دسترسی به بیمه های اتکایی برون مرزی ، توان ریسک پذیری و پوشش ریسک صندوق را افزایش دهد.

وی با اشاره به تفاهم نامه صندوق ضمانت صادرات ایران و بیمه حافظ گفت: این تفاهم نامه در نوع خود یکی از اولین هاست و صندوق تصمیم دارد در نهایت با سایر بیمه های تجاری نیز وارد تعامل شده و در نهایت کنسرسیوم هایی از شرکت های بیمه در کنار صندوق ضمانت  تشکیل شود تا ظرفیت صندوق را برای پوشش ریسک های بزرگترو تعهدات کلان را افزایش دهند.

 عضو هیئت مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران تاکید کرد: در این تفاهم نامه همکاری ها بیشتر بر پوشش ریسک صادرات کالا تمرکز شده است؛ لازم به ذکر است تمام صادرات کالا، اقلام خرد نیستند و به لحاظ ارزشی SMEهای صادراتی بخش کوچکی را به خود اختصاص می دهند و بخش بزرگی از صادرات کشور، محصولات صنعتی، پتروشیمی و فولاد است که محموله های صادراتی آنها بعضا ارزشی بیش از20 تا 30 میلیون دلار دارند و لازمه پوشش ریسک هایی در این اندازه ها در خلا بیمه های اتکایی، تقویت توان صندوق است.

آرش شهرآئینی اعلام کرد: صندوق ضمانت صادرات فارغ از اینکه بیمه ها در مناطق آزاد باشند یا سرزمین اصلی، آماده همکاری و استفاده از ظرفیت آنهاست تا به ویژه معاملات کوتاه مدت که دوره اعتبار محدود دارند را با کمک بیمه ها تحت حمایت بیشتری قرار دهد.

وی اظهار داشت: فلسفه وجودی صندوق این بوده است که ریسکهایی را بیمه کند که در حالت معمول توسط بیمه های تجاری پوشش داده نمی شد و همچنین زمینه همکاری  بیمه های تجاری مطابق با تعریف قبلی این شرکت ها با صندوق ضمانت صادرات چندان وسیع نبود.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه ریسک های سیاسی پیش بینی ناپذیرند، افزود: ماهیت این ریسک ها به نحوی است که  در همه دنیا از سوی دولت بیمه می شوند و صندوق های ضمانت صادرات برای پر کردن این خلا تاسیس می شوند.

وی گفت: شرایط تحریم باعث شد تلاش کنیم تا توان و ریسک پذیریمان برای پاسخگویی به مجموعه ای از تقاضاهای رو به رشد را افزایش  داده و از کمک و حمایت بیمه های تجاری بیشتر از گذشته بهره مند شویم.

 مریم خورشیدی

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بیمه حافظ     |     معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران     |     آرش شهرآئینی     |     بیمه اتکایی     |     اگزیم نیوز     |     صندوق ضمانت صادرات     |     ریسک     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
35.175.121.230
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
چگونه بنگاه های اقتصادی می توانند در جنگ با ویروس کووید۱۹ کمک کنند؟
چگونه بنگاه های اقتصادی می توانند در جنگ با ویروس کووید۱۹ کمک کنند؟ دولتها، بانک های مرکزی و سازمان بهداشت جهانی به تنهایی نمی توانند با کرونا ویروس مقابله کنند و لازم است که بخش خصوصی نیز نقش کلیدی و اساسی بازی کند
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: