2020 February 29   ,   ٦ رجب ١٤٤١   ,    شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸     
کد خبر : ۳۲۳۶۶ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸
نایب رییس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی: ۳۰ درصد از کالاهای تجاری با اوراسیا جزو اولویت‌های گروه چهار است

نایب رییس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی می‌گوید با وجود برداشته شدن تعرفه ۳۸۰ قلم کالا از سوی ایران برای کشورهای اتحادیه اوراسیا، اما همچنان ۲۰ تا ۳۰ درصد از این کالاها جز اولویت چهارم واردات هستند.

محمدرضا فاروقی در گفت‌وگو با اگزیم نیوز درباره رشد تجارت با اوراسیا و زیرساخت‌های لازم برای آن اظهار داشت: با وجودی که الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا از آبان‌ماه آغاز شده اما همچنان برخی از زیرساخت‌های لازم از جمله در زمینه ترانزیت، مسائل بانکی و اسنادی آماده نیست.

وی با بیان اینکه هیچ یک از اعضای اوراسیا نمی‌توانند موانع تعرفه‌ای خارج از موافقت‌نامه را برای واردات یا صادرات تعیین کنند، افزود: موانع غیر تعرفه‌ای متوجه اعمال ممنوعیت در بحث مبادلات تجاری است و موانع تعرفه‌ای نیز مواردی مانند اعمال افزایش سود بازرگانی چه از طرف ایران چه از سوی هریک از دیگر اعضای این اتحادیه را در بر می‌گیرد.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: همچنان شاهد هستیم که بین 20 تا 30 درصد از فهرست 380 قلم کالایی که ایران تعرفه آنها را برای کشورهای اوراسیا برداشته، جزو کالاهای اولویت چهارم هستند و در حال رایزنی برای خروج آنها از این فهرست هستیم.

نایب رییس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی توضیح داد: در صورتی که نتوانیم این موضوع را حل کنیم، با توجه به اینکه موضوع پذیرش گواهی مبدا آماده شده، در تجارت با اوراسیا ضربه خواهیم خورد و باید هرچه سریعتر کالاهای موجود در فهرست گروه چهارم اصلاح شوند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
نظرسنجی
3.94.202.172
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: