2020 March 30   ,   ٦ شعبان ١٤٤١   ,    دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۴۱۳ گروه : واردات تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
قائم مقام رئیس سازمان غذا و دارو اجازه واردات به محصولات مشابه خارجی نخواهیم داد

در زمینه دارویی ۲۸ قلم دارو در لیست مشخص شده است که نیاز به واردات کل یا بخشی از آن‌ها وجود دارد.

قائم مقام رئیس  سازمان غذا و دارو درباره آیین‌نامه اجرایی هیات دولت برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی که موارد مشابه تولید داخلی آنها موجود نیست و یا به تعداد کافی یافت نمی‌شوند، توضیح داد.

حسن ابولقاسم گرجی گفت: طبق مصوباتی که دولت تا کنون ابلاغ کرده و به دست ما رسیده است برای محصولاتی که داخل کشور تولید می‌شود، اجازه واردات به محصولات مشابه خارجی آنها نخواهیم داد و پایبندی به این قانون منجر به صرفه‌جویی ۶۰۰ میلیون یورویی در واردات دارو شده است.

وی افزود: امسال علی‌رغم آنکه داروهای تولید شده مازاد بر نیاز مردم کشور را صادر کردیم، توانستیم در صادرات شیر خشک نیز به آمار قابل توجهی دست پیدا کنیم.

قائم مقام رئیس سازمان سازمان غذا و دارو درباره آیین‌نامه اجرایی هیات دولت برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی که موارد مشابه تولید داخلی آنها موجود نیست و یا به تعداد کافی یافت نمی‌شود، اظهار کرد: برای چنین اقلامی مجاز هستیم تا زمان نیاز به محصول مورد نظر، واردات آن را انجام دهیم. به عنوان مثال حتی اگر محصول دارویی یا تجهیزات پزشکی باشد که شرکتی بتواند میزان محدودی از آن را تولید کند، مابقی نیاز کشور می‌تواند از راه واردات تامین شود.

وی با بیان اینکه این اقلام و داروهایی که اجازه واردات کل یا بخشی از آن صادر می‌شود، مشخص است، گفت: این شرکت‌ها برای اینکه توازن میان تولید و نیاز جامعه را برطرف کنند اقدام به واردات می‌کنند. در زمینه دارویی ۲۸ قلم دارو در لیست مشخص شده است که نیاز به واردات کل یا بخشی از  آن‌ها وجود دارد. البته این نکته مهم است که در سنوات مختلف و شرایط متفاوت ممکن است این نیاز تغییر کند، ولی به شکل حدودی همین میزان قلم دارو نیاز کشور برای واردات است.

منبع: ایسنا

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
3.235.74.184
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: