2020 March 30   ,   ٦ شعبان ١٤٤١   ,    دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۴۲۲ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران توضیح داد: جزییات اختلاف رقمی استرداد مالیات برارزش افزوده صادرکنندگان

محمد لاهوتی می گوید عدم اعلام شرایط اخذ مالیات بر ارزش افزوده از سوی بانک مرکزی مهمترین دلیل اختلاف رقمی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان است.

اختلاف 50 درصدی بین رقم  استرداد مالیات بر ارزش افزوده در سال 97 بین صادرکننده و سازمان امور مالیاتی موضوعی است که محمد لاهوتی در خصوص آن به خبرنگار اگزیم نیوز توضیح داد. وی گفت: موضوع 2500 میلیارد تومان در جلسه شورای گفت و گو 15 مهر سال جاری توسط نماینده سازمان امور مالیاتی مطرح شد که این حجم از مالیات در صندوق جمع شده است ولی چون ساز و کار اجرایی برای آن وجود ندارد ما نمی توانیم آنرا پرداخت نماییم.

 وی خاطر نشان کرد: رقم 1500 میلیارد تومان، مربوط به سال 1397 است ولی بحث 2500 میلیارد تومان در نیمه دوم سال 1398 مطرح شد. برای سال 98 هنوز موضوع مالیات بر ارزش افزوده تعیین تکلیف نشده است.

لاهوتی اظهار داشت: دلیل این وضعیت عدم اعلام شرایط اخذ مالیات  بر ارزش افزوده از سوی بانک مرکزی است.  به گفته رئیس کنفدراسیون صادرات ایران جلسات متعددی در همین زمینه برگزار شده و پیش بینی می شود طی چند روز آینده پرداخت مالیات 6 ماهه اول سال 98 شروع شود.

 وی اذعان داشت: بطور کلی موضوع مالیات بر ارزش افزوده و اتصال آن به بحث برگشت ارز حاصل از صادرات، به نوعی صادرکنندگان را ملزم می کند که تا حدود یک سال روی برگشت ارزش افزوده محصولات شان حساب باز کنند و این به معضلی جدی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان تبدیل خواهد شد.

 لاهوتی افزود: پیرو تداوم این وضعیت بخش عمده ای از منابع مالی  صادرکنندگان  بلوکه می شود؛ در صورتیکه خودشان در محل های دیگری از بانک ها استقراض کرده اند و تسهیلاتی با بهره سنگین پرداخت می کنند و به عقیده ما این مساله در مغایرت با منافع ملی، منافع تولیدکننده در سال رونق تولید است.

 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: نکته قابل تامل در بحث مالیات بر ارزش افزوده بر ارز حاصل از صادرات این است که مجلس شورای اسلامی با اینکه از چالش های پیشروی تولیدکنندگان و صادرکنندگان در سال 1397 کاملا مطلع بود اما با مجددا این طرح را در بودجه سال 1398 قرار دادند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
3.235.74.184
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: