2020 April 5   ,   ١٢ شعبان ١٤٤١   ,    یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۴۵۵ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
اگزیم نیوز گزارش می دهد: کدام مرزهای کشور مسدود شده است؟

تاکنون و براساس اعلام رسمی مرزهای مشترک با ترکیه، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و افغانستان مسدود شده است.

به گزارش خبرنگار اگزیم نیوز، بعد از تائید شیوع ویروس کرونا در کشور و قرار گرفتن ایران در فهرست کشورهای پرریسک از نظر این بیماری، مرزهای مشترک ایران با ترکیه، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و افغانستان مسدود شده است.

با این حال مرز مهران  بازگشایی شده و ترخیص کالا و جابه جایی بار  و کالا به مقصد عراق نیز ادامه دارد؛  سایر مرزها و گمرکات کشور باز هستند و به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهند.

محمد لاهوتی رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفته است: در حال حاضر به جز کویت، ترکمنستان، ارمنستان، پاکستان و ترکیه بقیه کشورها نسبت به ورود کالای ایرانی سختگیری نداشتند و حتی عراق به عنوان شریک اول تجاری ایران، واردات کالاهای ایرانی را ممنوع نکرده است.

رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران ادامه داد: دولت عراق با وجودی که ورود و خروج اتباع ایرانی و عراقی را برای سه روز ممنوع کرده، ولی با آزمایش رانندگان کامیون ایرانی از نظر صحت و سلامت، کامیون‌ها در تردد بودند و صادرات انجام می‌شود.

رییس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه کرونا ویروسی است که باعث نگرانی جهانی شده و هنوز راه حلی برای مقابله با آن پیدا نشده، تصریح کرد: بعید نیست که طی روزهای آینده کشورهای دیگر نیز ورود کالاهای ایرانی را ممنوع کرده یا مشکلاتی در این زمینه به وجود بیاید.

همزمان مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور خواستار قرنطینه مرزی شده و گفته است: برای حفظ جریان صادرات، طی نامه‌ای از معاون اول رییس جمهور خواستیم تا نسبت به ایجاد قرنطینه مرزی با همکاری وزارت امور خارجه، راه و شهرسازی و با ظارت سازمان بهداشت جهانی اقدام کنند.

وی افزود: قرنطینه برای رانندگان هم قابل اجراست. قطع صادرات خسارت جدی به اقتصاد ملی آن هم در ماه پایانی سال وارد می‌کند. این نامه در حالی ارسال شده که تاکنون دولت‌های ترکمنستان، افغانستان، کویت، ترکیه، پاکستان و ارمنستان مرزهای خود را با ایران بسته‌اند و دولت عراق نیز ورود و خروج اتباع ایرانی و عراقی را ممنوع کرده و رانندگان کامیون برای عبور از مرز نیز باید آزمایشات مربوط به بیماری کرونا را بدهند.

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شیوع ویروس کرونا     |     کرونا     |     مرز     |     ساماندهی مرزها     |     قرنطینه     |     مرز ترکیه و عراق     |     محمد لاهوتی     |     اگزیم نیوز     |     مرز مهران     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
3.233.239.102
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راه باریک آزادی"

جدیدترین اثر دارون عجم اوغلو و جیمز ای رابینسون
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: