2020 April 5   ,   ١٢ شعبان ١٤٤١   ,    یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۴۵۹ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت: مطالعه بازار پیش از تولید ضروری است

محمود بازاری معتقد است مطالعات بازار و تحقیقات بازار قبل از صادرات و حتی قبل تولید هر کالایی لازم و ضروری است.

مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در سازمان توسعه تجارت، در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز گفت: تفاوت سلیقه های مصرفی در میان جوامع مختلف امری طبیعی است، به طور مثال سلیقه مصرف کنندگان ایران در نوع و محتوای کالاهای صادراتی به ایران تاثیرگذار است. 

محمود بازاری گفت: طبیعتا برای بازرگانان یا تولیدکنندگان ایرانی که وارد بازارهای خارجی می شوند اولین موضوع مهم باید همین مبحث نوع سلیقه مصرف کننده آن کشور باشد و این موضوع تفاوت سلیقه های مصرف کنندگان محدود به محصولات غذایی نیست بلکه در اکثر محصولات ما با تفاوت ذائقه و خواسته مشتریان در بازارهای مختلف روبرو هستیم.

وی افزود: در برخی موارد تولیدکنندگان و بازرگانان پیشتاز با نفوذ در بازارهای خارجی می توانند سلیقه و ذائقه مصرف کنندگان را مطابق با خواسته های خودشان تغییر دهند.

بازاری در ادامه عنوان کرد: در برخی مواقع تولیدکنندگان ایرانی استنباط شان این است که هر محصولی را که تولید می کنند یا بازار داخلی مصرف می کند پس باید بازارهای خارجی هم آنرا مصرف کنند. البته این موضوع منحصر به ایران نیست و شاید در تمام کشورهای جهان این قضیه مصداق داشته باشد. 

وی با اشاره به اهمیت تحقیقات بازار در صادرات، گفت: کشورهایی که سابقه زیادی در فعالیت های صادراتی دارند و تجربه کرده اند که سلایق و خواسته های بازارهای مختلف در جهان با یکدیگر متفاوت است در نتیجه این شرکت های بازاریابی و بحث تحقیقات بازار را جدی می گیرند.

مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، اظهار داشت: تفاوت سلیقه و ذائقه مصرف کنندگان صرفا در بحث محتوای محصول خلاصه نمی شود و موضوع بسیار گسترده ای است، بطور مثال بسته بندی، رنگ، اندازه و  تفاوت های زبانی و فرهنگی و.. را نیز شامل می شود.

 بازاری با اشاره به اهمیت بسته بندی در صادرات، گفت: جذابیت های بسته بندی یکی از مهم ترین مسائل مربوط به بازاریابی صادراتی می باشد بطور مثال ما محصولی را با علایم و تصاویر خاصی در داخل کشور به خوبی می فروشیم ولی شاید در بازارهای خارجی به دلیل تفاوت های فرهنگی این محصولی توفیقی برای جذب مشتری نداشته باشد.

وی گفت: در بخش مواد غذایی هم ترکیبات و محتویات کالا حائز اهمیت است هم نوع بسته بندی، به همین خاطر است که مطالعات بازار و تحقیقات بازار قبل از صادرات و حتی قبل تولید هر کالایی لازم و ضروری است.

 آرش پورسردار

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
3.233.239.102
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راه باریک آزادی"

جدیدترین اثر دارون عجم اوغلو و جیمز ای رابینسون
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: