2020 April 5   ,   ١٢ شعبان ١٤٤١   ,    یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۶۳۶ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران: پیگیری‌ها برای دریافت اختیارات کامل برای کارگروه توسعه صادرات ادامه دارد.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از تداوم پیگیری‌ها در خصوص تفویض اختیارات اصول ۱۲۷ یا ۱۳۸ قانون اساسی به کارگروه توسعه صادرات خبر داد و گفت: موضوع در آینده‌ای نزدیک جهت طرح موضوع به هیات وزیران ارجاع خواهد شد.

احسان قمری با قدردانی از همراهی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و کنفدراسیون صادرات جهت پیگیری تشکیل کارگروه توسعه صادرات با اختیارات اصل 127 و 138 قانون اساسی گفت: گزارش‌های کارشناسی در خصوص ضرورت تفویض اختیارات اصول فوق‌الذکر قانون اساسی، در حال تدوین بوده و در آینده نزدیک جهت طرح و تصویب به هیات محترم وزیران ارسال خواهد گردید.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، تشکیل کارگروه توسعه صادرات و برگزاری ۱۱ پیش جلسه با دستور کار قبلی و توام استقبال جامعه تجار و صادرکنندگان از این مهم را حائز اهمیت دانست و تلاشها و پیگیری‌های انجام شده از سوی قائم‌مقام وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت در این حوزه را ارزشمند توصیف کرد.

سرپرست دبیرخانه کارگروه توسعه صادرات، وجود فرماندهی واحد در حوزه تجارت خارجی را ضرورتی انکارناپذیر دانسته و کارگروه توسعه صادرات را تبلور تلاش در جهت تمرکز حاکمیت فعالیتهای تجارت خارجی زیر یک چتر واحد، قلمداد کرد.

وی با اعلام این نکته که ضرورت دارد تا نهادی فراگیر و متشکل از تمامی بخش‌های اثرگذار بر حوزه تجارت خارجی، نسبت به رصد و بررسی مشکلات صادرکنندگان در بخش‌های مختلف اعم از کالایی و خدماتی، کشوری و حتی مشکلات استان‌های کشور اقدام نموده و راهکارهای اجرایی را ارائه نماید، دیدگاه مسوولان عالیه اجرایی کشور را در خصوص توسعه تجارت خارجی را هماهنگ دانست.

قمری با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ به نام سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری و همچنین دیدگاههای ایشان در خصوص درونزایی و برونگرایی اقتصاد، تولید صادراتی را محور رشد و توسعه کشور دانسته و با توجه به شرایط موجود، صادرات را محرک اصلی اشتغال و تولید اعلام کرد.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی در پایان ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌های انجام شده و همچنین نظرات صائب و کارشناسی موجود ، در آینده نزدیک اختیارات اصول ۱۲۷ یا ۱۳۸ قانون اساسی به کارگروه توسعه صادرات اعطا گردد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
آثار کووید ۱۹ روی اقتصاد جهان
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
3.233.239.102
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول
عضو شورای فقهی بانک مرکزی تشریح کرد: بازار باز اهرم مداخله غیر مستقیم در بازار پول به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری انحمن مالی اسلامی، هفته گذشته نشستی تحت عنوان کارکردهای توافق نامه بازخرید منطبق با شریعت در بازارهای پول و سرمایه برگزار کرد
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راه باریک آزادی"

جدیدترین اثر دارون عجم اوغلو و جیمز ای رابینسون
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: