2020 July 5   ,   ١٥ ذو القعدة ١٤٤١   ,    یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۲۶۶۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
مدیرعامل بورس انرژی مطرح کرد: «جهش تولید» با تامین مالی از طریق بازار سرمایه

مدیر عامل بورس انرژی ایران بحث تامین مالی را به عنوان اصلی‌ترین گلوگاه در فعالیت‌های تولیدی دانست و گفت: جهش تولید زمانی امکانپذیر می‌شود که صنایع مختلف به سهولت قادر به استفاده منابع مالی از طریق بازار سرمایه باشند.

«سید علی حسینی» مدیر عامل بورس انرژی ،به نقش بازار سرمایه در تحقق شعار «جهش تولید» اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین کارکردهای بازار سرمایه بحث تامین مالی برای صنایع مختلف است؛ از این‌رو در صورت برخورداری صنایع از نقدینگی کافی، شرکت ها می‌توانند اقدامات زیادی در راستای جهش تولید انجام دهند.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر برخی از صنایع بدلیل وجود مشکلاتی از حداکثر توان خود برای تولید استفاده نکرده‌اند، افزود: اگر صنایع مختلف به سهولت قادر به استفاده منابع مالی از طریق بازار سرمایه باشند می‌توانند ظرفیت‌های بدون استفاده خود را در تولید به کار گیرند.

مدیر عامل بورس انرژی اظهار داشت: بازار سرمایه نقش خود را در تحقق شعار ملی امسال به خوبی انجام خواهد داد.

برنامه‌های بورس انرژی در تحقق شعار سال ۹۹

حسینی به برنامه‌های بورس انرژی در سال ۹۹ برای تحقق شعار جهش تولید اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات در بورس انرژی تابع یک سری از موئلفه‌هاست و سعی داریم با تقویت این موئلفه‌ها در تحقق شعار سال ۹۹ سهیم باشیم.

مدیر عامل بورس انرژی اظهار داشت: علاوه بر پیگیری انتشار اوراق مالی اسلامی و کمک به تامین مالی صنایع فعال در بخش انرژی، یکی از اولویت‌های بورس انرژی افزایش عرضه آن دسته از حامل‌های انرژی است که به عنوان خوراک مورد استفاده شرکت‌های داخلی هستند تا خریداران به سهولت قادر به تامین خوراک مورد نیاز خود باشند.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد خریداران از دیگر اقداماتی است که باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: سال گذشته شاهد افزایش تعداد خریداران داخلی و خارجی در این بازار بودیم و در سال جدید سعی خواهیم کرد تا خریداران بیشتری را جذب این بازار کنیم و به طیف بیشتری از خریداران خدمات ارائه دهیم.

حسینی ادامه داد: اکنون در حال تلاش برای پذیرش محصولات جدید در این بازار هستیم، در این زمینه در اواخر سال گذشته الکل صنعتی را پذیرش کردیم که امیدواریم از امسال عرضه آن آغاز شود.

وی  پذیرش تولیدکنندگان جدید را به عنوان اقدام دیگر بورس انرژی در سال جهش تولید مطرح کرد و گفت: طیف وسیعی از پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های بزرگ، شرکت‌های پایین دستی کوچک و متوسط می‌توانند جزو عرضه کنندگان در بورس انرژی باشند و سعی خواهیم کرد از این طرق عرضه کنندگان بیشتری را جذب بورس انرژی کنیم.

حسینی شبکه بازاریابی و فروش در بازار سرمایه را متکی به تعداد کارگزاران و ایستگاه‌های کارگزاری دانست و گفت: تلاش خواهیم کرد تا در سال ۹۹ کارگزاران جدیدی را به عضویت خود بگیریم و در صورتی که کارگزاران فعلی علاقمند به ایجاد ایستگاه‌های جدید کاری باشند با آنها همکاری خواهیم کرد تا نقاط تعامل خود  با خریداران را افزایش دهیم.

مدیر عامل بورس انرژی ایران ضعف در هماهنگی و همکاری را به عنوان مهمترین چالش بالقوه در تحقق  شعار سال جاری و سال های گذشته مطرح کرد و گفت: هماهنگی در فعالیت همه دستگاه‌های ذی ربط و پایش مستمر نهادهای سیاستگزار و ناظر ، لازمه تحقق شعار جهش تولید است تا فعالیت‌ها با هماهنگی و انسجام کامل پیگیری شود و منتج به نتیجه شود.

وی با اشاره به اینکه گاهی در ایران از ضعف هماهنگی و همکاری رنج  می بریم که امیدواریم در حوزه اقتصاد این چالش به حداقل برسد، گفت: بازار سرمایه باید بتواند از طریق همکاری و هماهنگی مستمر با دستگاه‌های ذی ربط مانند بانک مرکزی ، سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد، وزارت نفت ، وزارت صنایع ، وزارت نیرو وسایر دستگاه ها زمینه تحقق این شعار را فراهم کند.

حسینی تاکیدکرد: شعارهایی که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین می شود نباید محدود به یک سال باشد بلکه باید رونق تولید و جهش تولید به صورت پایدار و متوازن در کشور ادامه داشته باشد.

مدیر عامل بورس انرژی ایران گفت: اقتصاد ایران از اتکا بر درآمدهای نفتی در حال فاصله گرفتن است و باید بتواند در کوتاهترین زمان ممکن درآمدهای جدیدی را جایگزین کند.

وی با بیان اینکه ایران در برخی از حوزه‌ها از پتانسیل تولید و صادرات بسیار بالایی برخوردار است، افزود: صنایعی مانند صنعت غذایی، سلولزی، شوینده ، معدنی،پالایشی  ، پتروشیمی، فلزی و لوازم خانگی، از این ظرفیت برخوردارند و می‌توان با بهره وری بیشتر، این بخش ها را  جایگزین درآمدهای نفتی کرد و از این طریق با چالش هایی که در اقتصاد کشور با آن مواجه هستیم به سرعت و با موفقیت عبور کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مدیرعامل بورس انرژی     |     جهش تولید     |     جهش تولید و صادرات     |     سال جهش تولید     |     سال ۱۳۹۹ جهش تولید     |     بورس انرژی     |     اگزیم نیوز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
35.168.111.204
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: