2020 October 24   ,   ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢   ,    شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۳۰۷۷ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد قانون نظام بانکداری و گمرک باید به کمک جهش تولید بیاید

موسوی لارگانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اجرای دو قانون نظام بانکداری و گمرک در راستای جهش تولید، پیاده سازی دقیق اصل ۴۴ را موجب تحقق شعار سال دانست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اجرای دو قانون نظام بانکداری و گمرک در راستای جهش تولید، پیاده سازی دقیق اصل 44 را موجب تحقق شعار سال دانست.

سید ناصر موسوی لارگانی، در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جریان نامگذاری سال جاری به عنوان سال «جهش تولید » یکسری رهنمودهایی برای دولت و مجلس در این ارتباط داشتند و بر اصلاح برخی از قوانین مثل قانون«نظام بانکداری » و همچنین قانون «گمرک» که چند سال پیش در آن تغییراتی ایجاد شد ولی نیاز به اصلاح بیشتری دارد ، تاکید کردند، در ادامه با اشاره به تاثیر اجرای دقیق قانون اصل 44 قانون اساسی بر تحقق شعار جهش تولید در کشور ،تصریح کرد: این قانون شاید یکی از بهترین مواد قانون اساسی باشد ولی متاسفانه تاکنون آن‌طور که نظر قانون‌گذار بوده ،اجرا نشده است و به جای خصوصی سازی ، سیستمی به نام «خصولتی» ایجاد کرده ایم و« خصوصی خوری» را ترویج داده ایم .

این نماینده مجلس در توضیح این مطلب گفت: در همین راستا برخی از شرکت ها و کارخانجات به افرادی واگذار شده که خودشان را تافته جدا بافته می دانستند، کننده کار نبودند و فقط دنبال پر کردن جیب خود به بهای نابود کردن این شرکت ها و کارخانه ها بودند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه در بحث رفع موانع تولید در کشور قانون‌های خوبی داریم و مجلس یازدهم باید در همین چارچوب به وظیفه نظارتی خود در جهت اجرای این قوانین توجه بیشتری داشته باشد، افزود : قانون «رفع موانع تولید» چند سال پیش در کشور تصویب شد و در آن تاکید شده است که بانک ها موظف هستند ظرف سه سال بنگاه های اقتصادی و شرکت های اقماری خود را بفروشند و دست از بنگاه داری بردارند ولی بعد از 4 سال از تصویب این قانون، هنوز شاهد این هستیم که بانک‌ها ،بنگاه‌داری می‌کنند و وقتی آنها دنبال این موضوع باشند دیگر به رسالت اصلی خود یعنی بانکداری و کمک به تولیدکنندگان جهت تامین سرمایه در گردش توجهی ندارند و از این امر غافل می شوند .


این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم جهش تولید به صورت واقعی در کشور محقق شود همه باید بسیج شوند و در این ارتباط به وظایف خود عمل کنند، گفت : اگر به قانون جدیدی نیز نیاز است مجلس باید بدون درنگ و اهمال کاری قانون را تصویب کند و اگر موانع قانونی وجود دارد در جهت رفع آنها اقدامات لازم را انجام دهد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جهش تولید     |     مالیات     |     گمرک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
جدال پر چالش بازارساز با نوسان‌گیران بازار ارز
جدال پر چالش بازارساز با نوسان‌گیران بازار ارز بانک مرکزی با اعلام عرضه روزانه ۵۰ میلیون دلار در بازار ارز و همچنین تعیین سقف خرید ۵۰۰ هزار دلاری برای بانک‌ها و صرافی‌ها، خبر از ورود جدی بازارساز برای جدال با عوامل برهم زننده آرامش بازار ارز ...
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ |
نظرسنجی
18.215.33.158
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: