2020 July 15   ,   ٢٥ ذو القعدة ١٤٤١   ,    چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۳۳۵۷ گروه : تجارت بین الملل تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
سازمان ملل اعلام کرد: کاهش شاخص توسعه انسانی پس از سه دهه به دلیل کرونا

دفتر توسعه سازمان ملل، کرونا را یک بحران ضد توسعه ای خواند.

به گزارش اگزیم نیوز در شرایطی که رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای جهان تحت تاثیر پیامدهای شیوع کرونا قرار گرفته، دفتر توسعه سازمان ملل کرونا را بحرانی ضد توسعه ای خوانده است که می تواند باعث کاهش شاخص توسعه انسانی جهان پس از ۳۰ سال افزایش متوالی شود. علاوه بر شاخص توسعه انسانی، انتظار می رود شاخص های آموزشی، بهداشتی و استانداردهای زندگی نیز در سطح جهان در مقایسه با سال قبل کاهش پیدا کنند.
 
این دفتر پیش بینی کرده است سرانه درآمد جهانی تا پایان امسال با کاهش چهار درصدی نسبت به سال قبل مواجه شود. پیش از این نیز بانک جهانی هشدار داده بود بحران کرونا می تواند باعث سقوط ۶۰ میلیون نفر از جمعیت جهان به ورطه فقر مطلق شود.  
 
دفتر توسعه سازمان ملل با استناد به گزارش برنامه جهانی غذا اعلام کرده است ۲۶۵ میلیون نفر در سراسر جهان با مشکلاتی در تامین غذایی خود مواجه و اقتصاد جهانی نیز به دلیل شیوع کرونا در سال جاری متحمل خسارت ۱۰ تریلیون دلاری خواهد شد.  
 
آخیم اشتاینر، مدیر دفتر توسعه سازمان ملل در همین رابطه گفت: همه گیری کرونا بر روی چهره جهان زخم های بسیار عمیقی را بر جای خواهد گذاشت و بدون وجود حمایت منسجم از طرف جامعه جهانی، با ریسک معکوس شدن روند توسعه مواجهیم که حداقل در طول دو دهه اخیر سابقه نداشته است. حتی اگر جان انسان ها حفظ شود، ریسک های ناشی از کرونا می توانند فرصت های رشد و توسعه زیادی را نابود کنند. در این شرایط تنها کشورهای فقیر آسیب نخواهند دید و کشورهای توسعه یافته نیز در معرض یک خطر کاملا جدی هستند.  
 
اشتاینر در ادامه گفت: جهان بحران های بزرگی نظیر رکود بزرگ ۲۰۰۹ را پشت سر گذاشته است اما بحران کرونا با بحران های قبل از خود تفاوت های زیادی دارد و با توجه به خسارت های وارده به بخش های آموزش، سلامت و درآمد کشورها، بازی عوض شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
3.236.121.68
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: