2020 July 5   ,   ١٥ ذو القعدة ١٤٤١   ,    یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۳۴۱۶ گروه : اقتصاد کلان تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس یازدهم: چابک‌سازی نظام بانکی در گام دوم انقلاب

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس یازدهم برنامه‌های مجلس جدید در زمینه انجام اصلاحات در قوانین نظام بانکی را تشریح کرد.

محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس یازدهم با اشاره به عملکرد بانک ها در سال های اخیر، گفت: نرخ سود بانکی یکی از مواردی است که برای بخش تولید مضر بوده و تاکنون نتوانسته جهشی در این بخش ایجاد کند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بخش تولید در کشور وارد دلالی نشود، در پایان سال ۱۰ الی ۱۲ درصد سود خالص خواهد داشت، افزود: وقتی تسهیلات ۱۸ درصدی به تولید داده می شود عملا بدهی بخش تولیدی افزایش می یابد، از اینرو تدبیری جدی در حوزه سود بانکی لازم است.

وی با تاکید بر اینکه دولت به ویژه بانک مرکزی باید جلوی بحث های دلالی در بخش تولید را بگیرد، تصریح کرد: اگر دولت حامی تولید در کشور نباشد سرمایه ها به سمت سرمایه گذاری در زمین، مسکن و غیره هدایت خواهد شد تا هزینه های بانکی تامین شود که نتیجه این مهم تورمی شدن قیمت ها است.

زنگنه با بیان اینکه مجلس یازدهم وارد بررسی راهکارهای کاهش نرخ سود بانکی خواهد شد، گفت: نظام بانکداری دارای مشکل بوده و باید اصل قانون بانکداری اصلاح شود که این موضوع در مجلس یازدهم با فوریت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه اصلاح نظام بانکداری ۴ سال در مجلس دهم معطل ماند، افزود: در کمیسیون اقتصادی این طرح را با اولویت پیگیری خواهیم کرد و متناسب با گام دوم انقلاب نظام بانکداری را چابک کرده و اصلاح می کنیم.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید تدبیری برای نرخ سود تسهیلات اعطایی و همچنین سپرده های بانکی صورت بگیرد تا تعادلی در این زمینه نیز برقرار شود و بانک ها نیز متضرر نشوند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
35.168.111.204
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: