2020 July 15   ,   ٢٥ ذو القعدة ١٤٤١   ,    چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹     
کد خبر : ۳۳۵۸۲ گروه : تولید و صادرات تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
در نخستین جلسه میز ملی زعفران در سال ۹۹ صورت گرفت: بررسی راهکارهای توسعه صادرات زعفران

نخستین جلسه میز ملی زعفران طی سال جاری با هدف بررسی راهکارهای توسعه صادرات این محصول و رفع موانع، در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، این جلسه به ریاست فرهاد نوری، معاون توسعه صادرات کالا و خدمات برگزار شد، ضمن بررسی فرآیند صدور گواهی استاندارد اجباری برای واحدهای تولیدی و بازرگانی، موضوع تعیین شاخص‌های فیزیکی و شیمیایی زعفران پرسی مطرح و‌ مقرر شد شورای ملی زعفران پیشنهادات خود را برای تعیین ماهیت فیزیکی و شیمیایی زعفران پرسی به سازمان ملی استاندارد ارائه دهد و سازمان مذکور از نظر فنی و تخصصی استاندارد صادراتی محصول را تدوین و ارائه کند.

همچنین سازمان تعاون روستایی نیز در خصوص خرید توافقی و میزان عرضه و فروش زعفران در بورس، با توجه به پیش‌بینی تولید محصول زعفران در سال جاری و ضرورت حفظ کیفیت محصول صادراتی با همکاری شورای ملی زعفران، از ظرفیت واحدهای تولیدی و بسته‌بندی دارای پروانه علامت استاندارد جهت فرایند خرید توافقی در شرایط پیش رو اقدام کند.

از اهم موارد مطرح شده در این نشست می‌توان به تدوین فرآیند ارسال محموله‌های پستی زعفران به صورت فروش اینترنتی، ارائه تسهیلات لازم در خصوص ارسال نمونه‌های تجاری و نمایشگاهی زعفران با اولویت صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی و استانی توسط گمرکات اجرایی و همچنین همکاری سایر ارگان‌ها و تشکل‌های مرتبط با شورای ملی زعفران در فرآیند برنامه‌ریزی و قیمت‌گذاری زعفران در بازار داخل اشاره کرد.

گفتنی است، این جلسه با حضور محمود بازاری، مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، روسای اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی و زعفران، شورای ملی زعفران ایران، نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی، معاون سازمان تعاون روستایی، نمایندگان گمرک، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان حفظ نباتات کشور و مجری طرح گیاهان دارویی و زعفران وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از صادرکنندگان فعال در این حوزه برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
3.236.121.68
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: