بارش‌های امسال همچنان با کاهش بیش از ۳۸ درصدی همراه است

وضعیت بارش‌های امسال نسبت به دوره بلندمدت از کاهش چشمگیری برخوردار شده به گونه‌ای که از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه۹۹) تا روز ۲۶ شهریورماه حدود ۳۸.۸ درصد کاهش داشته است.

به گزارش روز یکشنبه اگزیم نیوز، امسال یکی از کم بارش‌ترین سال‌ها به شمار می رود که وضعیت نگران کننده‌ای را ایجاد کرده است.

تازه‌ترین گزارش مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی هم نشان دهنده آن است که از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه ۹۹) تا روز ۲۶ شهریور ۱۴۳.۴ میلی‌متر بارش در کشور رخ داده درحالی که میزان بارش های بلندمدت ۲۳۴.۳ میلی‌متر بوده که کاهش ۳۸.۸ درصدی دارد.

ویژگی بارش‌های امسال آن است که تابستان امسال با رشد ۲۷.۸ درصدی بارش روبروشده است به طوری که از ابتدای فصل تابستان که به طور معمول انتظار کاهش بارندگی به دلیل افزایش دمای هوا می‌رود ۱۳.۶ میلی‌متر بارش اتفاق افتاده که نسبت به دوره بلندمدت که ۱۰.۶ میلی‌متر بوده از رشد ۲۷.۸ درصدی برخوردار شده است.

این وضعیت در حالی است که ماه پایانی فصل تابستان با کاهش بارش روبرو شده و میزان بارش‌ها ۱.۹ میلی‌متر بوده که نسبت به دوره بلندمدت با بارش ۳.۵ میلی‌متری کاهش ۴۶.۳ درصد را نشان می‌دهد.

کد خبر 46339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =