2020 July 5   ,   ١٥ ذو القعدة ١٤٤١   ,    یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹     
اگزیم نیوز گزارش می دهد: موافقت بانک جهانی با وام ۵۰ میلیون دلاری به گرجستان بانک جهانی با هدف کمک به گرجستان در راستای تعدیل آثار اقتصادی ناشی از پاندمی کووید-۱۹، با وام ۵۰.۴ میلیون دلاری به این کشور موافقت کرد.
اکونومیک تایمز خبر داد: راهکار جدید هند برای تجارت با ایران طبق توافق تجاری هند و ایران، پالایشگاه های نفتی محلی برای واردات نفت خام روپیه پرداخت می کردند که برای این منظور از دو بانک Uco و IDBI استفاده می شد اما وجوه به ایران بازنگشته و بخش زیادی در حساب این بانک ...
صندوق بین‌المللی پول: بخش اعظم صندوق احیای اتحادیه اروپا باید شامل تسهیلات بلاعوض باشد صندوق بین المللی پول می‌گوید که بخش قابل توجهی از محرک‌های اتحادیه اروپا برای کمک به احیای اقتصادی کشورهای عضو بلوک از پاندمی کرونا، باید به جای وام، تسهیلات بلاعوض باشد.
صندوق بین المللی پول: رکود اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۰ عمیق تر می شود. بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، هر ماه عمیق‌تر از حد انتظار می‌رود. حالا صندوق بین‌المللی پول نیز در گزارش جدید خود، پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان را از منفی سه درصد به منفی ۴.۹ درصد کاهش داده است.
فارن پالیسی در گزارشی بررسی کرد: عقب نشینی شرکای شرقی بعد از تحریم فارن پالیسی در این گزارش با اشاره به این که چین می توانست ناجی خارجی اقتصاد ایران باشد نوشت اما کاهش ۳۴ درصدی تجارت ایران با چین در سال ۲۰۱۹ نشان داد که تحریم چیزی است که مهمترین شرکای ایران را تحت تاثیر ...
اگزیم نیوز گزارش می دهد: بزرگترین مصادره دارایی در نیوزیلند به اتهام پولشویی با بیت‌کوین پلیس نیوزیلند دارایی‌هایی را به ارزش ۹۰.۶۸ میلیون دلار مرتبط با یک فرد روس و مظنون به پولشویی میلیاردها دلار از طریق ارزهای دیجیتال، مصادره کرد.
رییس کل گمرک ایران خبر داد: تدوین سند همکاری‌های جامع تجاری ایران و افغانستان رییس کل گمرک ایران از تدوین سند همکاری‌های جامع تجاری ایران و افغانستان خبر داد.
به گزارش اگزیم نیوز: بانک توسعه بریکس با وام یک میلیارد دلاری آفریقای جنوبی موافقت کرد بانک توسعه نوین که توسط گروه بریکس متشکل از قدرت‌های اقتصادی نوظهور تاسیس شده، در راستای کمک به آفریقای جنوبی برای تعدیل آثار اقتصادی-اجتماعی ناشی از پاندمی، با وام یک میلیارد دلار به آن موافقت کرد.
به گزارش اگزیم نیوز: ترکیه برای نخستین بار در مبادلات خود با پکن از یوآن استفاده کرد بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد که برای نخستین بار و تحت توافق سوآپی که پیش‌تر منعقد شده، از تسهیلات اعتباری با یوآن چین استفاده کرده است.
با هدف خارج کردن اقتصاد از رکود: بانک مرکزی انگلیس ۱۰۰میلیارد پوند دیگر اوراق قرضه می‌خرد بانک مرکزی انگلیس در تلاش برای خارج کردن اقتصاد این کشور از رکود بی‌سابقه در ماه‌های مارس و آوریل ناشی از قرنطینه مرتبط با ویروس کرونا، برنامه خرید اوراق قرضه را به اندازه ۱۰۰ میلیاد پوند افزایش داد.
اگزیم نیوز گزارش می دهد: طرح یک تریلیون دلاری دولت ترامپ برای احیای اقتصاد از طریق زیرساخت دولت «دونالد ترامپ» به عنوان بخشی از تلاش خود برای بازگرداندن بزرگترین اقتصاد جهان به زندگی، در حال آماده‌سازی پیشنهاد یک تریلیون دلاری زیرساخت‌ها است.
بلومبرگ: ایران خواستار مقاومت IMF برابر فشار آمریکا شد بلومبرگ با بازتاب اظهارات رییس جمهوری ایران نوشت: ایران در بحبوحه طغیان مجدد ویروس کرونا، از صندوق بین‌المللی پول خواست تا با مخالفت برابر خواسته آمریکا، با وام ۵ میلیارد دلاری این کشور موافقت کند.
اگزیم نیوز گزارش می دهد: بسته ۱۰ تریلیون ینی ژاپن برای مهار آثار منفی کرونا ژاپن در نظر دارد تا با یک بسته ۱۰ تریلیون ینی به سوی تعدیل آثار ناشی از پاندمی کرونا حرکت کند.
رئیس اتاق مشترک ایران و عراق: افت ۳۰ درصدی تجارت بین‌الملل پس ازکرونا رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به افت ۱۵ تا ۳۰ درصدی تجارت بین‌المللی پس از شیوع ویروس کرونا، گفت: با گذشت زمان برخی مشکلات حل شده و شرایط تجارت در حال بهتر شدن است.
اگزیم نیوز گزارش می دهد: پیش‌بینی کاهش ۲۷ درصدی تجارت جهانی در فصل دوم ۲۰۲۰ پیش‌بینی اخیر آنکتاد حاکی از آن است که شیوع ویروس کرونا، کاهش تقاضا و رکود باعث خواهد شد تا در فصل دوم امسال، تجارت جهانی کاهشی ۲۷ درصدی داشته باشد.
آخرین اخبار
پربیننده ترین اخبار
دیگر رسانه ها
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق
ظرفیت های توسعه روابط تجاری ایران و عراق طبق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۸، کشور عراق از حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ۹ میلیارد دلار با اختلاف رتبه اول (سهم ۰،۷۲ درصدی) را داشته و ...
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ |
یادداشت
نظرسنجی
35.168.111.204
بزرگترین چالش صادراتی کشور در حال حاضر چیست؟ارسال
تلگرام
=
قیمت ارز
نام قیمت زنده درصدتغییر مبلغ تغییر کمترین بیشترین
قیمت سکه و طلا
نام قیمت زنده کمترین بیشترین
نرخ لایبور و یوریبور
euriborRate euriborPercentage euriborDate
liborRate liborPercentage liborDate
آب و هوا
تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی
اگزیم نیوز گزارش می دهد: تحلیل عملکرد اگزیم بانک مالزی و توسعه بانکداری اسلامی اگزیم بانک مالزی در برنامه راهبردی افق چشم انداز سال ۲۰۲۵ میلادی خود توسعه خدمات بانکداری اسلامی را به عنوان هدف اصلی تعیین کرده است. در نتیجه این برنامه توسعه خدمات بانکداری اسلامی میزان خدمات مالی ...
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ |
معرفی کتاب
معرفی کتاب "راز سرمایه"

اثر: هرناندو دوسوتو، دکتر فریدون تفضلی(مترجم)
تلگرام
ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح: