گسترش روابط و خدمات کارگزاری با بانک های خارجی

بنایی با بیان این که این بانک به عنوان یک موسسه مالی توسعه ای با رویکردی بین المللی، جزو بانک‌های غیر دولتی نظام بانکی ایران است، گفت: نوع فعالیت اعتباری این بانک نوعی بانکداری شرکتی با مشتریان خاص و شناخته شده در سطح کشور است. ضمن اینکه آینده بانک درخشان است

به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ایران - ونزوئلا،  داوود بنایی با بیان این که این بانک به عنوان یک موسسه مالی توسعه ای با رویکردی بین المللی، جزو بانک‌های غیر دولتی نظام بانکی ایران است، گفت: نوع فعالیت اعتباری این بانک نوعی بانکداری شرکتی با مشتریان خاص و شناخته شده در سطح کشور است. ضمن اینکه آینده بانک درخشان است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد علت اضافه نکردن شعبات بانک ایران - ونزوئلا  اظهارداشت: با توجه به توانایی های این بانک برای انجام عملیات بانکی ارزی و ریالی مشتریان خود، افزودن تعداد شعبه های جدید موجه تشخیص داده نشد و براساس مجوزهای اخذ شده از بانک مرکزی، این بانک قابلیت انجام و ارایه هر نوع خدمات بانکی را که سایر بانک های بزرگ کشور انجام می دهند را دارا است.

بنایی افزود: بانک مشترک ایران - ونزوئلا به دلیل سپرده محور نبودن تلاش کرده است که با حداقل هزینه و نیرو فعالیت کند و در این راه رعایت استاندارد های جهانی و ایران از اولویت های بانک مشترک ایران- ونزوئلا بوده، به طوری که این بانک پیشرو در تهیه صورت های مالی سال گذشته خود بر اساس استانداردهای IFRS در میان بانک های داخلی است وهمچنین تمامی خدماتی که توسط بانک های تجاری و تخصصی کشور به مشتریانشان ارایه می‌شود، عیناً در بانک مشترک نیز فعال سازی و عملیاتی شده  و به مشتریان و مراجعین گرامی قابل عرضه است.

بانک مشترک ایران – ونزوئلا در حوزه ارزی فعالیت قابل ذکری دارد به نحوی که در حال حاضر دارای تعداد مناسبی کارگزار خارجی است که در زمینه گشایش اعتبار اسنادی وارداتی، ابلاغ اعتبارات اسنادی صادارتی ،صدور ودریافت حواله های ارزی ،اقدامات مناسبی انجام داده است متعاقب اجرایی وعملیاتی شدن سند برجام، اقدامات وفعالیت های مرتبط با گسترش روابط وخدمات کارگزاری با بانک های خارجی نیز در دستور کار واحدهای ذی ربط قرارگرفته که خوشبختانه نتایج مناسبی را نیز تا کنون در پی داشته است .

همچنین علی رغم محدودیت های نظام بانکی در سال ۹۴ این بانک موفق به کسب موفقیت هایی نظیر افزایش ۳۷,۵ درصدی رشد میزان سپرده های این بانک نسبت به سال ۹۳،  کسب سود عملیاتی علیرغم وجود تحریم های ظالمانه علیه نظام بانکی کشور، فقدان هرگونه مطالبات غیر جاری و  افزایش سود خالص این بانک معادل ۳۸ درصد نسبت به دوره مالی ۹۳ شده است.

کد خبر 13245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =