کاهش هزینه مبادلات در تعامل با بانک های بین المللی

نشست بررسی همکاری های دوجانبه بانک توسعه صادرات ایران با یک بانک ترکیه ای صبح امروز در محل ساختمان بانک توسعه صادرات ایران برگزار شد

نشست بررسی همکاری های دوجانبه بانک توسعه صادرات ایران با یک بانک ترکیه ای صبح امروز در محل ساختمان بانک توسعه صادرات ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اگزیم نیوز، دکتر علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات در این نشست که با هدف افزایش و تسهیل تعاملات بانکی و تجاری برگزار شده بود با مدیران یک بانک ترکی دیدار کرد.

در این جلسه مذاکراتی پیرامون نحوه کاهش هزینه مبادلات، تعیین بانک های طرف قرارداد در کشورهای مختلف و راهکارهای توسعه روابط بانکی و تجاری ایران و ترکیه صورت گرفت. حل موانع بانکی ایران در سطح بین الملل، گشایش انواع اعتبارات اسنادی و ضمانت نامه های بانکی و تبیین سازوکار بازگشت منابع معوق ایران در برخی کشورها از دیگر محورهای نشست فوق بودند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در حاشیه این نشست به خبرنگار اگزیم نیوز گفت: بانک های ترکیه ای همواره روابط خوبی با بانک های ما داشته اند. این بانک ها بویژه بعد از تحریم ها در زمینه تسهیل مبادلات بین المللی ایران و کاهش هزینه مبادلات بانکی کمک های زیادی به ما کردند.

دکتر علی صالح آبادی افزود: سرمایه گذاری در بانک های ترکی به تناسب اندازه و اعتبار این بانک ها اقدام خوبی در جهت توسعه تجارت و تعاملات بانکی بین الملل خواهد بود. تعدیل میان ریسک و فایده سرمایه گذاری ما تعیین کننده حجم مراودات با این بانک ها است.

به گزارش اگزیم نیوز، بازگشت بانک های ایرانی به صحنه مراودات بین المللی با سرعت بیشتری از قبل در حال انجام است و اشتیاق و انگیزه گسترش تعاملات با ایران در میان طرف های خارجی به خوبی قابل لمس است.

کد خبر 13418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =