حضور موفق بانک توسعه صادرات در فرصت «کیش اینوکس ۲۰۱۶»

معرفي خدمات بانك توسعه صادرات ايران به صادركنندگان كالا و خدمات فني و مهندسي و شركت‌هاي خرد و كلان كشور از اهداف بانك در نمايشگاه کیش اینوکس بود

امروزه در کشورهای توسعه یافته راهکارهای متعددی برای توسعه اقتصادی اجرا می گردد که یکی از مهم ترین آنها جذب و حمایت از سرمایه گذاری، اعم از داخلی و خارجی است. جای هیچ تردیدی نیست که استفاده از منابع سرمایه گذاری بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی یکی از اصلی ترین راهکارهای توسعه اقتصادی است و دیگر نمی توان به راهکارهای سنتی و کلاسیک تامین منابع برای پاسخگویی به نیازهای رو به افزایش طرح ها و پروژه های نیازمند سرمایه گذاری وابسته بود.

برگزاری همزمان سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در کیش در قالب نمایشگاه 2016 Kish Invex این امکان را برای تمامی فعالان اقتصادی، موسسات مالی و اعتباری،بانکها، شرکتهای بیمه، صاحبان پروژه های اقتصادی و نیز مجریان و دست اندرکاران طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری کشور در بخش های بازار سرمایه، انرژی، معادن، گردشگری، مسکن و عمران و شهرسازی در حوزه های دولتی و خصوصی را فراهم آورده است تا بتوانند اهداف خود را در فضای تخصصی با حضور و تبادل نظر با تمامی مدیران و دست اندرکاران این حوزه دنبال نمایند.

معرفی قابلیت های نهادهای مالی داخلی و خارجی، توانمندی ها و دستاوردهای بازار سرمایه، پول و بیمه کشور، توانمندیهای شرکت های حاضر در بورس اوراق بهادار، ارائه خدمات نوین بانکی و بیمه ای، کمک به تشکیل سرمایه دراقتصاد ملی، افزایش ظرفیت ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه  و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در طرح های کلان ملی از مهم ترین اهداف برگزاری Kish Invex 2016  می باشد. اگزیم نیوز در گفتگو با مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بانک توسعه صادرات بعنوان یکی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه به بررسی ابعاد حضور این بانک به عنوان بانک تامین کننده و حامی صادرات و سرمایه گذاران این حوزه پرداخته است که در ادامه می خوانید.  

حسین امامی پیرامون حضور بانک توسعه صادرات در دو نمایشگاه  همزمان "فرصت های سرمایه گذاری" و "بورس،بانک و بیمه " و اهمیت آن گفت: بانك توسعه صادرات ايران به عنوان يك بانك توسعه اي، بايد با فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش هاي مختلف اقتصادي داخل و خارج از كشور آشنا بوده و نسبت به تصميم گيري در خصوص سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف اقتصادي تصميم‌گيري نمايد، از اين رو بهره‌گيري از فرصت پيش آمده جهت آشنايي با فرصت‌هاي سرمايه گذاري داخل كشور از طريق نمايشگاه فوق مد نظر بوده است.

به گفته وی از ديگر سو، بانك توسعه صادرات ايران به عنوان اگزيم بانك ايران نسبت به ايفاي نقش خود در شبكه بانكي داخلي و در عرصه بين‌الملل نيز تعهداتي دارد که حمايت مالي از صادركنندگان كالا و خدمات ايراني به خارج از كشور از مهمترين وظايف بانك توسعه صادرات ايران است.

وی در ادامه افزود: تامين مالي صادرات كشور، عمده‌ترين وظيفه این بانك است كه با استفاده از ابزارهاي مختلف بانكي نسبت به ايفاي اين نقش اقدام مي‌نمايد. معرفي خدمات بانك توسعه صادرات ايران به صادركنندگان كالا و خدمات فني و مهندسي و شركت‌هاي خرد و كلان كشور از اهداف بانك در اين نمايشگاه بود. از آنجايي كه بسياري از شركت‌هاي صادراتي فعال در كشور دفاتر نمايندگي در جزيره كيش دارند، معرفي خدمات بانك به شركت‌هاي مذكور نيز از جمله وظايف مهم بانك است.

امامی نمایشگاه کیش اینوکس را فرصتی مطلوب برای تبادل تجربیات در حوزه سرمایه گذاری دانست و گفت: همانطور كه مي‌دانيد طيف وسيعي از بانك‌ها، شركت‌هاي تامين سرمايه و شركتهاي توليدي، خدماتي و صادراتي در نمايشگاه مذكور شركت داشتند كه فضاي مناسبي را براي بازاريابي خدمات شركت‌هاي فوق بوجود آورده بود؛ لذا اين نمايشگاه فرصت مطلوبي براي تبادل اين اطلاعات و معرفي ظرفيت‌هاي جديد بانك توسعه صادرات بوده است.

وی بر اهمیت حضور سیستم بانکی در این نمایشگاه تاکید کرد و اظهار داشت: سيستم بانكي جمهوري اسلامي ايران بايد از فرصت پيش آمده پس از برجام نهايت استفاده را برده و حداكثر تلاش خود را جهت برقراري هرچه سريعتر ارتباطات بانكي با بانك‌هاي معتبر خارجي به عمل آورد، حضور در نمايشگاه فوق كه پوشش مناسب خبري از سوي خبرگزاري هاي معتبر بين‌المللي داشته است نيز مي‌تواند يكي از ابزارهاي مورد استفاده شبكه بانكي كشور باشد.

امامی حضور بانكهاي بزرگ كشور در نمايشگاه كيش را بيانگر اشراف شبكه بانكي به اهمیت موضوع فوق دانست و اظهار داشت: بانك توسعه صادرات ايران به عنوان بانكي كه طيف گسترده اي از خدمات ارزي را به مشتريان خود ارائه مي نمايد، به همراه شركت صرافي توسعه صادرات و شركت كارگزاري بورس بانك توسعه صادرات ايران در نمايشگاه فوق حضور يافت و با تیم مجربی از کارشناسان واحدهای بازاریابی، روابط عمومی،خدمات مشتریان و کارشناسان شعبه کیش به معرفی خدمات و محصولات خود پرداخت

کد خبر 14758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =