اطلاعات کالاهای ورودی قبل از اظهار به گمرک ارائه می شود

اطلاعات کالاهای ورودی قبل از اظهار به گمرک از طریق ۸۷۰ شرکت کشتیرانی و حمل و نقل به گمرک ارائه می‌شود

اطلاعات کالاهای ورودی قبل از اظهار به گمرک از طریق 870 شرکت کشتیرانی و حمل و نقل به گمرک ارائه می‌شود. به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی گمرک ایران این اطلاعات از طریق اظهارنامه الکترونیکی دریافت و در سامانه جامع امور گمرکی تجمیع می‌شود و شرکت‌های حمل‌ و نقل در صورتی می‌توانند برای ترخیص اقدام کنند که قبلاً اطلاعات محموله‌های خود را از طریق مانیفست الکترونیکی در سامانه جامع گمرکی ثبت کرده باشند. در سامانه جامع گمرکی برخلاف گذشته که اطلاعات اظهارنامه کالا به صورت دستی و غیرقابل صحت‌سنجی به گمرک ارائه می‌ شد ، این اطلاعات قبل از ورود به گمرک به صورت الکترونیک از شرکت‌های حمل و نقل دریافت می‌شود.
بر اساس اطلاعات اظهارنامه الکترونیکی بارنامه به نام صاحبان کالا صادر و در نهایت ترخیص نامه از روی بارنامه صادر و یک شماره بارنامه در زمان تسویه حساب به صاحب کالا داده می شود. هنگام اظهار الکترونیکی اظهار با همان شماره بارنامه صورت می گیرد و زمانی که صاحب کالا قصد دارد کالای خود را به گمرک اظهار کند به صورت الکترونیکی با وارد کردن شماره بارنامه اطلاعات صاحب کالا از روی اظهارنامه الکترونیکی بر روی اظهارنامه الکترونیکی واردات در سامانه جامع گمرکی درج می شود.این اطلاعات پردازش شده در تشریفات گمرکی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
بر این اساس تمامی شرکت‌ های کشتیرانی و حمل‌ونقل دریایی جهت صدور ترخیص نامه ابتدا باید اظهارنامه کالاهای خود را به صورت الکترونیکی در سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت کنند. این کار هم‌اکنون با مشارکت بسیار خوب انجمن کشتیرانی و شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی انجام می‌شود.
کد خبر 16430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =