ایجاد خط اعتباری صادرات به ترکمنستان با همکاری وزارت نفت

بانک توسعه صادرات با امضای تفاهمنامه ای با وزارت نفت که به زودی صورت می گیرد خط اعتباری جدیدی را برای صادرکنندگان کالاها و خدمات ایجاد خواهد کرد تا در قبال واردات ۲ تا ۹ میلیارد دلار گاز از این کشور بتوانند منابع مالی خود را از طریق وزارت نفت تأمین کنند

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز گفت: این بانک با امضای تفاهمنامه ای با وزارت نفت که به زودی صورت می گیرد خط اعتباری جدیدی را برای صادرکنندگان کالاها و خدمات ایجاد خواهد کرد تا در قبال واردات ۲ تا ۹ میلیارد دلار گاز از این کشور بتوانند منابع مالی خود را از طریق وزارت نفت تأمین کنند.

به گفته دکتر صالح ابادی کشور های آسیای میانه ظرفیت های خوبی برای حضور صادرکنندگان ایرانی دارند و در مورد ترکمنستان که دارای روابط گازی مهمی با کشور ما استبا این روش می توانیم بجای پول، کالا و خدمات فنی-مهندسی به آنها صادر کنیم. به گفته وی با این روش واردات در راستای صادرات قرار می گیرد و هزینه صادرات ما را در واقع دولت ترکمنستان پرداخت می کند.

صالح ابادی افزود: این ظرفیت ها بسیار مهم است و بدین ترتیب می توانیم واردات را به ظرفیتی برای توسعه صادرات کشور تبدیل کنیم؛ ضمن آن که واردات مواد اولیه و تجهیزات نیز به لحاظ ماهیت صادراتی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. وی در ادامه افزود: بعد از لغو تحریم های اقتصادی حتما باید از فرصت های جدید استفاده شود تا واردات مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و ماشین آلات با تکنولوژی پیشرفته در دستور کار قرار گیرد. در حوزه صادرات نیز اعم از کالایی یا خدمات، اولویت صادراتی باید با گروهی باشد که از ارزش افزوده بالایی برخوردار هستند. مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در ادامه گفت: مورد دیگری که حائز اهمیت است جذب سرمایه خارجی در قالب پروژه های ایرانی است که بدین طریق، ریسک پروژه ها را خود خارجی ها متحمل شوند یا اینکه خطوط اعتباری بانک خارجی برای تامین مالی به بانک ما متصل می گردد که از همه این ظرفیت ها توسط بانک توسعه صادرات ایران استفاده خواهد شد.

کد خبر 1774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =