پرداخت بیش از ۱۵ تریلیون تومان تسهیلات به ۲۲ هزار واحد تولیدی

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بیش از ۲۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی از ابتدای امسال در قالب طرح رونق تولید تاکنون، افزون بر۱۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

 وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بیش از 22 هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی از ابتدای امسال در قالب طرح رونق تولید تاکنون، افزون بر150 هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.  به گزارش اگزیم نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت صمت بیش از 15 هزارو 682 میلیارد و 966 میلیون تومان تسهیلات رونق تولید به 22 هزارو 893 واحد صنعتی و کشاورزی کشور پرداخت شده که از این تعداد 10 هزار و 704 واحد از طریق بانک و 12 هزار و 189 واحد از طریق معرفی وزارت صنعت ( شورای مربوطه در استانها ) در چارچوب رونق تولید تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کرده اند.
همچنین ازمجموع 150هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده تا به امروز، حدود 6 هزارو 957 میلیارد و 696 میلیون تومان از طریق مستقیم بانک ها و هشت هزارو 725 میلیارد و 269 میلیون تومان توسط وزارت صنعت ( شورای مربوطه در استانها) در قالب رونق تولید پرداخت شده است.
بر اساس این گزارش، استان های مازندران با 987 واحد ، اصفهان با 965 واحد ، گیلان با 768 واحد و سمنان با 708 واحد به ترتیب بیشترین میزان دریافت تسهیلات رونق تولید را به خود اختصاص دادند و مناطق آزاد با 32 واحد دریافت کننده در انتهای جدول دریافت تسهیلات قرار دارند.
بر این اساس ، کل واحدهای نظارت و رصد شده دو هزارو 299 واحد بود که مجموع مبلغ دریافتی این تعداد واحد دو هزارو 996 میلیارد و 149 میلیون تومان بود. بانک های مشارکت کننده در این طرح آینده، انصار، پاسارگاد، پست بانک، تجارت، توسعه تعاون، توسعه صادرات، رفاه کارگران، سپه، سینا، صادرات، صنعت و معدن، کشاورزی، ملت و ملی بوده اند.
بانک کشاورزی با دو هزار و ٣٩٥ واحد بانک ملی با یک هزار و ٧٥٠ واحد، بانک صادرات با یک هزار و ٦٤٣ واحد، بانک ملت با یک هزار و ٥٤٦ واحد و بانک تجارت با یک هزار و ١٦٩ واحد و بانک صنعت و معدن با 589 واحد به ترتیب بیشترین پرداخت تسهیلات را در این طرح به خود اختصاص داه اند.
وزارت صنعت، معدن و تجارت با در اختیار داشتن 46 درصد درخواست تسهیلات طرح رونق تولید 75 درصد مبلغ تسهیلات را به خود اختصاص داد.

کد خبر 18804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =