رشد ۶۷ درصدی بودجه عمرانی در سال ۹۶

سخنگوی دولت با بیان اینکه کاهش تورم به معنای کاهش قیمت اجناس نیست گفت: ما با صراحت می توانیم بگوییم که هزینه درمان در کشور کاهش یافت و هزینه درمان در این دولت ارزان شد. که بودجه سلامت نیز جزو بودجه جاری است

 محمدباقر نوبخت در همایش سراسری روسای پلیس راهور کشور با تقدیر از عملکرد پلیس، کار پلیس را در ارتباط مستقیم با آرامش و رفاه مردم دانست و اظهار داشت: دولت علی رغم محدودیت ها، آنچه در توان دارد برای حمایت از پلیس انجام خواهد داد.

سخنگوی دولت با اشاره به برنامه‌های دولت افزود: در سال ٩٢ بودجه کشور 210 هزار میلیارد تومان بود که توسط دولت قبل برنامه‌ریزی شده بود و امروز بودجه به ٢٩٤ هزار میلیارد تومان معادل 40 درصد رشد داشتیم. لذا اگر نرخ متوسط تورم را در سالهای اخیر هم مقایسه کنیم بودجه انبساطی نداشتیم.

وی اضافه کرد: امور جاری از 120 هزار میلیلارد تومان به بیش از 190 هزار میلیارد تومان افزایش و بودجه عمرانی حدود ٦٧ درصد افزایش می یابد و این در حالی است که بودجه جاری نمی تواند کمتر از این مقدار رشد کند.

نوبخت با اشاره به اهمیت امور دفاعی و امنیتی گفت: سومین حجم بودجه جاری صرف امور دفاعی و امنیتی می شود و این در حالی است که به هیچ وجه دولت رضایت ندارد به بهانه رشد بودجه، از بودجه دفاعی یا نهادهای حمایتی کم کند. لذا با توجه به اهمیت موضوع امنیت، بیشترین رشد بودجه را در بخش دفاعی داشتیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه کاهش تورم به معنای کاهش قیمت اجناس نیست گفت: ما با صراحت می توانیم بگوییم که هزینه درمان در کشور کاهش یافت و هزینه درمان در این دولت ارزان شد. که بودجه سلامت نیز جزو بودجه جاری است.

وی با تاکید بر تلاش دولت برای سرمایه گذاری در امور زیرساختی اطهار داشت: ما در تلاشیم تا زیرساختهای کشور را فراهم کنیم و به عنوان مثال در تلاشیم تا قسمت فیروزکوه، هراز و کندوان با سرعت پیش رود و وزیرکشور قول داده تا عید به بهره برداری برسد و کنارگذرهای تونل منجیل را تا ٢٥ ماه جاری به بهره برداری خواهد رسید امیدورایم در همین دولت راه اهن را به رشت کرمانشاه و همدان برسانیم که این موارد بخشی از تلاش های ما برای فراهم کردن زیرساختهای کشور است.

کد خبر 18931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =