تورم نقطه به نقطه در مرز تک رقمی شدن

به گزارش مرکز آمار ایران . افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۰.۳ درصد می باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۱.۱ درصد) کاهش یافته است

در گزارش مرکز آمار ایران آمده است: شاخل کل (بر مبنای ۱۰۰= ۱۳۹۰) در مهر ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۲۷.۲ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۰.۳ درصد می باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۱.۱ درصد) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به مهر ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۱۲.۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ۱۳۹۴ (۱۲.۹ درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۵.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۳ درصد کاهش نشان می دهد، شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۲.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۴ درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۷ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۱.۶ درصد است. شاخص گروه عمده "خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات" نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۳ دصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱.۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ۱۳۹۴ (۱۰.۸ درصد) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در مهر ماه ۱۳۹۴ به رقم ۲۱۵.۱ رسید که ۱.۲ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده "کالاهای غیرخوراکی و خدمات" نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱.۱ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به مهر ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۴.۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ۱۳۹۴ (۱۴.۶ درصد) کاهش یافته است.

کد خبر 190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =