پیش بینی درآمد ۱۱۵ تریلیون تومانی از محل مالیات

تقوی نژاد: درآمدهای مالیاتی و عوارض در قانون بودجه ۹۶، ۱۱۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که امیدواریم تحقق پیدا کند

سیدکامل تقوی نژاد درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به مالیات اصناف گفت: در سال ۹۵ میزان درآمدهای مالیاتی نسبت به سال های گذشته پیشی گرفته است  و در سال ۹۶ نیز این روند به همین شکل خواهد بود. وی تصریح کرد:درآمدهای مالیاتی و عوارض در قانون بودجه ۹۶، ۱۱۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که امیدواریم تحقق پیدا کند.

رئیس کل سازمان امورمالیاتی درخصوص مدیریت فضای  جامعه و عدم تاثیرپذیری افکار عمومی از افزایش درآمدهای مالیاتی تاکید کرد:ما همواره اعلام کرده و در سال ۹۵ نیز این شعار را اجرایی کردیم که افزایش درآمدهای مالیاتی تحت هیچ شرایطی مبنی بر فشار بر مودیان موجود نیست.

تقوی نژاد خاطرنشان کرد:سعی کرده ایم ازچند طریق افزایش درآمدهای مالیاتی را تامین کنیم که یکی از این راهها  وصول مطالبات است که بخش عمده ای از آنها امسال وصول شده است و درسال آینده نیز ۱۳ هزارمیلیارد تومان رقم قابل توجهی است که باید روی آن متمرکز شویم.

مبارزه قاطع و دائمی با فرارمالیاتی از برنامه های اصلی ما است

معاون وزیراقتصاد و اموردارایی با بیان اینکه  روش دیگر افزایش درآمدهای مالیاتی  واحدیابی است که به صورت دستی و مکانیزه در سازمان دنبال می شود،افزود:مبارزه قاطع،جدی و دائمی با فرارمالیاتی نیز جزو برنامه های اصلی ما است که امسال نیز موفقیت هایی در این زمینه بدست آورده ایم به طوری که می توان گفت؛ ۴ هزار میلیارد تومان از درآمدهای سال جاری از طریق مبارزه با فرارمالیاتی،شناسایی مودیان جدید و تکمیل بانک های اطلاعاتی است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد:در طرح جامعی که از سال ۹۵ آغاز شده و آثار اولیه بهره برداری را ملاحظه می کنیم؛۳۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی شناسایی شده اند.

کد خبر 19985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =