افتتاح ماهانه ۴۵۰ طرح تولیدی و صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد

ابویی مهریزی: از میان طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد که حدود ۸ هزارو ۵۰۰ طرح در سراسر کشور بوده تا پایان امسال ۵ هزارو ۴۰۰ طرح به بهره برداری خواهد رسید

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت گفت:از میان طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد که حدود 8 هزارو 500 طرح در سراسر کشور بوده تا پایان امسال 5 هزارو 400 طرح به بهره برداری خواهد رسید. به گزارش اگزیم نیوز به نقل از شاتا؛ حسین ابویی مهریزی  اظهار داشت: در برنامه ای که به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارایه کردیم از میان طرح ها ی صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد که حدود 8 هزارو 500 طرح در سراسر کشور بوده تا پایان امسال 5 هزارو 400 طرح آن به بهره برداری خواهد رسید و 25 طرح از 36 طرح ملی نیز افتتاح شده است.

وی ادامه داد: به طور متوسط هر ماه 450 طرح از 8 هزارو 500 طرح را به بهره برداری رسیده اند. وی افزود: مجموع میزان سرمایه گذاری 5 هزارو 400 طرح صنعتی بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان  و اشتغال زایی برای 90 هزار نفر محقق می شود.

ابویی مهریزی گفت: در 11 ماهه امسال 4 هزار و 950 طرح باید به بهره برداری می رسید که عملکرد ما 4 هزار و 977 طرح با اشتغال بیش از 76 هزار نفر و سرمایه گذاری حدود 22 هزار میلیارد تومان بود که با این روند تا از برنامه 11 ماهه پیشی گرفتیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد: از میان 121 پروژه ملی ابلاغ شده از سوی دولت 7 فقره به این وزارتخانه ابلاغ شد همچنین احیای و ایجاد رونق در 7 هزارو 500 واحد صنعتی کوچک و متوسط، ایجاد توازن در زنجیره فولاد و مس، ارتقای رقابت پذیری واحدهای کوچک و متوسط، مدیریت هدفمند واردات، افزایش صادرات به میزان 10 میلیارد دلار از عمده ترین اقدامات خواسته شده دولت از وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.
 
ابویی مهریزی با بیان اینکه دریافت هرگونه تسهیلات بانکی برای طرح رونق فقط از طریق ورود به سامانه بهین یاب وزارتخانه صورت می پذیرد ، افزود: این سامانه در 32 استان کشور بطور کامل فعال است و از سوی دیگر نهادهای مرتبط، بانک ها و استانداری ها برای تحقق این موضوع به صنعتگران متقاضی کمک می کنند.

وی در ادامه در خصوص تکمیل پروژه های صنعتی شماره 7 گفت: به دنبال ابلاغ این موضوع از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  تکمیل طرح های 33 شرکت صنعتی و معدنی بزرگ که برخی بیش از یک طرح داشتند توسط این معاونت دنبال شد و با راه اندازی کامل آنها 13 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری محقق شده و برای 13 هزارو 300 نفراشتغال ایجاد شده است.

ابویی مهریزی در توضیح این مطلب افزود: عمده پروژه های دو طرحی در 33 شرکت صنعتی فعالیت آنها از نوع معدنی است که شامل: چادرملو، گل گهر و فولاد سیرجان ایرانیان بوده است که به سهم خود به افزایش ظرفیت در زنجیره فولاد به میزان 19 میلیون و 200 هزار تن و افزایش ظرفیت در سیمان کشور به حجم 4 میلیون و 500 هزار تن و یک تن به افزایش ظرفیت تولید طلا  موجب شده است.

 هم چنین افزایش ظرفیت در صنعت پتروشیمی به میزان 2 میلیون و 600 هزار تن در صنایع سلولزی به میزان 165 هزار تن و در صنایع غذایی 105 هزار تن محق خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از اقدامات انجام شده حوزه معاونت متبوع خود گفت: بطور متوسط میزان اشتغال زایی 36 پروژه ملی در ازای هر طرح 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری و معادل 400 نفر اشتغال زایی به همراه داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه 25 طرح از 36 طرح مهم و ملی تاکنون در مناسبت های مختلف به بهره برداری رسیده اند، افزود: تحقق درصدی پروژه های افتتاح شده 83 درصد بوده است.
ابویی مهریزی تصریح کرد: پروژه های اقتصاد مقاومتی تنها در بخش صنعت منحصر نبوده بلکه در سایر بخش ها نظیر: نفت و گاز، نیرو، کشاورزی، راه و شهرسازی تعریف شده اند که در اجرای آن با هم افزایی بخش های یاد شده با یکدیگر در  سرعت گرفتن تحقق آن موثر بوده است.

کد خبر 19987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =