ضرورت تکثرگرایی برای توسعه منطقه ای

غلامحسين شافعی: شرایط استانها با هم متفاوت است، اما در برنامه های توسعه‌ای نسخه واحد می نویسیم، درحالیکه برای هر منطقه باید بر اساس شرایط آن منطقه برنامه تدوین شود

به گزارش اگزيم نيوز، غلامحسین شافعی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با بیان اینکه در برنامه‌های توسعه‌ای کمتر به توانمندیهای منطقه ای توجه شده، اظهار کرد: شرایط استانها با هم متفاوت است، اما در برنامه های توسعه‌ای نسخه واحد می نویسیم، درحالیکه برای هر منطقه باید بر اساس شرایط آن منطقه برنامه تدوین شود.
شافعی با انتقاد از تمرکزی که در کشور ایجاد شده است، گفت: باید این دیوار بزرگ تمرکز که در کشور ایجاد شده را بشکنیم. وی با بیان اینکه اختیارات استانداران برای اعمال مدیریت های منطقه ای باید افزایش یابد، گفت: مدیران استانها باید قدرت عمل بیشتری داشته باشند تا بر اساس شرایط بتوانند تصمیمات منطقه ای بگیرند.
شافعی ادامه داد: از یک سال پیش در اتاق ایران کاری را شروع کردیم تا بتوانیم موضوع توسعه منطقه ای را به دولت ارائه دهیم. بر اساس این طرح کشور بر اساس اشتراکات هر منطقه به هفت یا هشت منطقه تقسیم می شود و توسعه این مناطق بر اساس ظرفیت ها و پتانسیل ها دنبال می شود.
رییس اتاق ایران افزود: بر اساس این طرح ایجاد صندوق های توسعه منطقه ای با کمک دولت مد نظر است. وی با بیان اینکه در وزارت کشور و دولت نیز چنین دیدگاهی وجود دارد، گفت: امیدواریم مجلس نیز این را مد نظر داشته باشد.
شافعی همچنین به کارآمدتر شدن شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی در برنامه ششم توسعه اشاره کرد.

کد خبر 20600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =