مشوق های لازم برای حضور سرمایه گذاران در نواحی صنعتی تعیین شده است

علی یزدانی گفت: مشوق های لازم برای حضور سرمایه گذاران در نواحی صنعتی در نظرگرفته شده است

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: مشوق های لازم برای حضور سرمایه گذاران در نواحی صنعتی در نظرگرفته شده است.

 علی یزدانی شامگاه سه شنبه در بازدید از ناحیه صنعتی آوج افزود: در برخی نواحی صنعتی از متقاضیان سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی تنها هزینه ایجاد زیرساخت ها اخذ و به نوعی زمین تقریبا به شکل رایگان به آنها واگذار می شود که به طور نمونه در این خصوص باید از ناحیه صنعتی آوج یاد کرد.
وی اظهار کرد: قیمت زمین و حق انتفاع در نواحی صنعتی به شکل اقساط دراز مدت از سرمایه گذاران اخذ می شود تا با این کار صنعتگران برای فعالیت در این مکان ها راغب شوند.
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در نواحی صنعتی اولویت سرمایه گذاران باید با افراد بومی باشد و در این خصوص باید مدیران محلی از جمله فرمانداران بتوانند نظر افراد منطقه و شهرستان را برای سرمایه گذاری جلب کنند تا با این کار برای جوانان ساکن در روستاها و شهرهای کوچک اشتغال زایی شود.
وی در ادامه بر رفع مشکل آب ناحیه صنعتی آوج در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: به زودی این مشکل را برطرف خواهیم کرد تا متقاضیان سرمایه گذاری در این ناحیه صنعتی دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه بر حل مشکلات 6 واحد بهره بردار راکد در ناحیه صنعتی آوج تاکید کرد و گفت: مشکلات این واحدها باید در یک نشست با حضور فرماندار آوج، مدیران بخش صنعت و دیگر دستگاه های اقتصادی،بانک ها و صاحبان این واحدها بررسی و حل شود.
یزدانی همچنین گفت: باید زمین های واگذار شده به متقاضیانی که فعالیتی بر روی زمین نداشته و سرمایه گذاری را معطل کرده اند نیز پس گرفته شده و از آنها خلع ید شود تا زمین های مربوطه را به متقاضیان جدید سرمایه گذاری واگذاری کنیم.
ناحیه صنعتی آوج دارای 6 واحد بهره بردار است و در شهرستان آوج در جنوب غرب استان قزوین قرار دارد.
13 واحد تولیدی نیز در این ناحیه صنعتی در مراحل مختلف ساخت و ساز قرار دارند که از این میان 2 واحد در مرحله نصب ماشین آلات هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی همچنین از ناحیه صنعتی اسفرورین واقع در شهرستان تاکستان در غرب استان قزوین بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت واگذاری زمین به سرمایه گذاران و متقاضیان ایجاد واحدهای تولیدی در این مکان قرار گرفت.
منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین و حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت را در این بازدیدها همراهی کردند.
استان قزوین دارای 15 شهرک و ناحیه صنعتی است.

کد خبر 20689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =