رشد ۲ واحد درصدی تورم خدمات

گزارش تازه مرکز آمار ایران حاکی است که شاخص قیمت تولید کننده بخش‌های خدمات طی فصل بهار ۱۳۹۶ در مقایسه با فصل قبل ۲.۱ درصد افزایش یافته است

به گزارش اگزيم نيوز به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولید کننده بخش­های خدمات که بصورت فصلی و سالانه منتشر می شود، مشتمل بر هشت بخش است که عبارتند از «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه گری­های مالی (بیمه)»، مستغلات، اجاره و فعالیت­های کسب و کار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیتهای خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی»

گزارش مرکز آمار درباره شاخص قیمت تولید کننده در فصل بهار امسال به این شرح است:

۱- شاخص کل قیمت تولید کننده بخش­های خدمات (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۲۳۵.۳ که نسبت به فصل قبل ۲.۱ درصد افزایش یافته است.

۲- تغییرات شاخص بخش­های خدمات نیز به شرح ذیل است:

-  شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۲۷۷.۹ که نسبت به فصل قبل ۳.۱ درصد افزایش یافته است.

- شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۳۰۷.۳ که نسبت به فصل قبل ۲.۷ درصد افزایش یافته است.

- شاخص گروه «خدمات حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۲۵۹.۲ که نسبت به فصل قبل ۲.۷ درصد افزایش یافته است.

- شاخص گروه «خدمات واسطه گریهای مالی (بیمه)» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۲۳۷.۷ که نسبت به فصل قبل۴.۰ درصد افزایش یافته است.

- شاخص گروه «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۱۸۹.۴  که نسبت به فصل قبل ۱.۹درصد افزایش یافته است.

- شاخص گروه «خدمات آموزش» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۲۳۰.۲ که نسبت به فصل قبل ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

- شاخص گروه «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۳۳۵.۱ که نسبت به فصل قبل۱.۱ درصد افزایش یافته است.

- شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت­های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر است با ۲۶۳.۲  که نسبت به فصل قبل۴.۷ درصد افزایش یافته است.  

کد خبر 21694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =